Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız

Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız
Fuara gelen ziyaretçilerin alım düşünmediğini dile getiren İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, “İnsanlar fuarı sadece ziyaret ediyor, alım düşünmüyor. Biz 1 Nisan’dan sonra Büyükşehir Belediyesinde tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız. Hayvancılıktan tarladaki ürüne yaşanan sıkıntı vatandaşın ekmeğine, ununa, mutfağına nasıl yansıdığını görüyoruz” dedi.

Atlas Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen ve toplamda 500 firma ve bin 900 markanın katılmış olduğu 19’uncu Tarım Fuarı’nı etkinliğin ikinci gününde ziyaretçilerini ağırladı.

Fuarda büyük araç satışının olmadığını ifade eden Yücel, “Türkiye’nin tarım konusunda son yıllarda yaşadığı sendromu herhalde bütün vatandaşlarımız biliyor. Üretebileceğimiz şeyleri yurt dışından almak veya desteği kesmek, pandemiyi bahane etmek; bunların faturası bugünlerde çıkmaya başladı. İnsanlar tarım makinelerine yatırımı azalttı. Tarımdaki destek olmayınca toprağa küstü. İnsanlar fuarı sadece ziyaret ediyor, alım düşünmüyor. Biz 1 Nisan’dan sonra Büyükşehir Belediyesinde tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız. Hayvancılıktan tarladaki ürüne yaşanan sıkıntı vatandaşın ekmeğine, ununa, mutfağına nasıl yansıdığını görüyoruz. Bu fuarda büyük araç satışlarının olmadığını, küçük tarım aletlerinin ve ürünlerine bir nebzede olsa ziyaretçi akınına uğradığını görüyorum ama tarıma insanlar küskün. Tarımda Kayseri’nin bu geleceğinden insan ürperiyor. Çiftçiler üretmezse biz aç kalacağız” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×