Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”

Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”
İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, Sancaktepe, Oruçreis ve Boztepe’deki kentsel dönüşüm faaliyetlerine ilişkin Büyükşehir Belediyesi’ne eleştirilerde bulundu.

Boztepe, Sancaktepe ve Oruçreis’in kentsel dönüşüm süreçleri ve bölgede yaşanan diğer sorunlara yönelik belediyeye eleştirilerde bulunan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, bahsi geçen bölgelerin 15 yıl öncesinden kentsel dönüşüme girmesi gerektiğini, 2014’ten bu yana bölgenin kentsel dönüşüme girmesi için vatandaşa vaatler verildiğini vurgulayarak “Yeni seçim sathına girdik, yeni taahhütler de verilecek ve ‘Sancaktepe, Boztepe imara açılacak’ denilecek. Gerçekten yapacaklarsa 30 yıldır neredelerdi? Her seçimde söylendiği gibi yine söylüyorlar, burası yapılacak ama bizim belediye başkanlığımız döneminde yapılacak. Malınızın sahibi siz olacaksınız, sizler ortada kalmayacaksınız. Sancaktepe’de cadde üzerindeki yerlerde belediye haklarınızdaki kesintileri aldı, imara açtı ve vatandaş yine mağdur edildi. Söz veriyoruz, 1 Nisanda koltuğa oturduğumuzda sıkıntılarını dinlediğimiz her vatandaşımızı ziyaret edeceğim ve bu projeyi hayata geçireceğim. Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i Kayseri’nin merkezinde yaşanılabilir bir hale getirmek benim görevim, bu bölgeleri hak ettiği yere getireceğim” dedi.
Söz konusu bölgelerin 10-15 yıl öncesinden kentsel dönüşüme girmesi gerektiğini ifade eden Yücel, 2014’ten 2019’a gelindiğinde bir değişimin olmadığını belirterek “Her ne olursa olsun bu bölge imara açılması gerekliydi. Bu bölgede gazdan caddesine, bahçesinden çöpüne kadar birçok sorunu var. Köy deseniz köy değil, köye gitseniz böyle değil. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlara her dönem bu eziyeti yaşattınız, vatandaşlarımız da umut etti ‘yaparsa AK Parti yapar’ dedi. Her seçimde oy verdi bu vatandaş, yapmazsa AK Parti yapmaz, yapmadı. Yeni seçim sathına girdik, yeni taahhütler de verilecek ve ‘Sancaktepe, Boztepe imara açılacak’ denilecek. Gerçekten yapacaklarsa 30 yıldır neredelerdi? Gerçekten yapacaklarsa da bizim ısrarımızla gündeme alınacak. Seçimin öncesi bir dönemde Sancaktepe’yle ilgili askeri izinlerin alınıp alınmadığı da meçhul, imar planının alınacağı söylendi. Her seçimde söylendiği gibi yine söylüyorlar, burası yapılacak ama bizim belediye başkanlığımız döneminde yapılacak. Birkaç aylık sıkıntılı dönemden sonra bu problem çözülecek. Malınızın sahibi siz olacaksınız, sizler ortada kalmayacaksınız. Önce vatandaşların daha sonrasında belediyenin hakları alınması gerekiyordu fakat olmadı, Sancaktepe’de cadde üzerindeki yerlerde belediye haklarınızdaki kesintileri aldı, imara açtı ve vatandaş yine mağdur edildi. Söz veriyoruz, 1 Nisanda koltuğa oturduğumuzda sıkıntılarını dinlediğimiz her vatandaşımızı ziyaret edeceğim ve bu projeyi hayata geçireceğim. Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i Kayseri’nin merkezinde yaşanılabilir bir hale getirmek benim görevim, bu bölgeleri hak ettiği yere getireceğim” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×