YRP’li Narin, “Statlardan siyaseti uzak tutalım, herkesin görüşüne saygı duyalım”

YRP’li Narin, “Statlardan siyaseti uzak tutalım, herkesin görüşüne saygı duyalım”
Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, Milli Görüş hareketinin kurucu lideri Necmettin Erbakan'ı ölüm yıldönümünde yâd ettiklerini söyledi. Gündemi de değerlendiren Narin, “Statlardan siyaseti uzak tutalım, herkesin görüşüne saygı duyalım ve her görüşten insanı da orada barındırdığını bilelim” dedi.

Milli Görüş hareketinin kurucu lideri merhum Necmettin Erbakan'ın vefatının üzerinden 12 yıl geçti. Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, Milli Görüş hareketinin kurucu lideri Necmettin Erbakan'ın ölüm yıldönümü olması nedeniyle açıklama yaptı. Erbakan’ı dualarla yad ettiklerini söyleyen Narin, “Bugün bizim hüzünlü bir günümüz. 27 Şubat Dr. Necmettin Erbakan hocamızın ölüm yıl dönümü. Biz inşallah Erbakan hocamızı dualarla yad edeceğiz, anacağız. Eyüp Sultan Camiinde akşam Erbakan hocamızın ruhunu şad edeceğiz” dedi.

 


Necmettin Erbakan’ın bu ülkeye kattığı değerlerle bilinen bir ilim, bilim adamı, siyaset bilimci ve bir lider olduğunu vurgulayan Narin, “Necmettin Erbakan Hoca biliyorsunuz bu ülkeye kattığı değerlerle bilinen bir ilim adamı, bir bilim adamı ve bir siyaset bilimci, lider. Türkiye şu anda onun yokluğunu çok arıyor ve diyor ki keşke Erbakan olsaydı keşke Erbakan yaşasaydı diye herkes sağcısı, solcusu hepsi Erbakan hocayı yeni yeni anlıyor. Bizler Erbakan hocanın davasında, yeniden Refah Partisi olarak oğlu Fatih Erbakan'la yürümekten onur ve şeref duyuyoruz. İyi ki biz bu davadayız. İyi ki milli görüşçüyüz Profesör Doktor Necmettin Erbakan hocamızı Allah'tan rahmet diliyoruz ve diyoruz ki iyi ki bizi milli görüşü olup bu davaya bizi kazandırmış ve rahat uyu hocam diyoruz, öğrencilerin tekrardan milli görüşü ayaklandırdı tekrardan inşallah Milli Görüş ruhunu bu ülkeye aşılamaya ve şahlandırmaya başladı. Öğrencilerin senin izinde devam ediyor, senin yolunda devam ediyor ve bu hep böyle devam edecektir. Yıllar boyu nesiller boyu milli görüşü yaşatmak için biz yeniden Refah Partisi teşkilatları olarak senin izinde senin yolunda bu davayı zirveye en yüksekte tutmaya devam edeceğiz. İnşallah diyoruz ki yeni Erbakan döneminde de mahdumunuz Fatih Erbakan'la birlikte biz bu davayı tekrar zirveye taşıyacağız” şeklinde konuştu.

 


‘KAYSERİSPOR’UMUZU SİYASİ OLARAK DEĞİL, BİR FUTBOL TAKIMI OLARAK DESTEKLİYORUZ’

 


Cumartesi ve Pazar günü oynanan Fenerbahçe - Konyaspor ve Beşiktaş - Antalyaspor maçlarında taraftar tarafından atılan ‘Hükümet istifa’ tezahüratlarının ardından Kayserispor’un yaptığı tepki açıklaması hakkında da konuşan Önder Narin, futbola siyasetin alet edilmemesi gerektiğini kaydetti. Narin, “Biliyorsunuz son iki gündür tartışılan bir mevzu var. Stadyumlarda yani futbol müsabakalarında Türkiye'nin önde gelen Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinin yapmış olduğu tezahüratlar hükümeti istifaya davet etmeler. Biz u ülkeyi artık bölmeyelim, bu ülkeyi ayrıştırmayalım derken maalesef futbola da siyaseti alet edip farklı mecralara çekmeye çalışan kişiler var. Bunları tasvip etmiyoruz, futbol bir zevk işidir ve sağcısı solcusu bütün insanları kapsayan bir spor müsabakasıdır. O yüzden diyoruz ki statlardan siyaseti uzak tutalım, herkesin görüşüne saygı duyalım ve her görüşten insanı da orada barındırdığını bilelim. Tabii ki bu mevzu da büyük kulüplerin başkanları bir açıklama yapıp da ‘biz taraftarın görüşünü bağlamıyoruz, kulüp olarak biz bunu tasvip etmiyoruz’ deseydi olay farklı yerlere gitmezdi. Ama büyük kulüplerin başkanları çıkıp da açıklama yapmazsa olay buraya kadar gelir, Kayserispor veya Anadolu kulüpleri açıklama yapmak zorunda kalır. Ama biz Kayserispor taraftarını da Kayserispor’umuzu da siyasete alet etmeyelim ve siyasi çıkarlar, amaçlar uğruna Kayserispor ismini kullanmayalım. Tabii ki bizler devletimizin, milletimizin her zaman yanındayız. Anadolu kulüpleri de açıklamalarında, Fenerbahçe Beşiktaş bunu yapıyorsa eğer siyasi taraf olmak gerekiyorsa dediler ve maalesef kulüpleri de siyasete alet ettiler. Bir an önce bu yanlıştan dönülmesi ve futbol müsabakalarından siyaseti uzaklaştırma yönünde çalışmaların yapılması ve tribünleri vatandaşa, her türlü insana açık olduğunu göstermenin zamanı geldiğini ve siyaset yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Kayserimizde de bu konuda hassasiyet gösterilmesini diliyoruz. Bizler Kayserisporluyuz, bizler Kayseriliyiz tabii ki Kayserispor’umuzun yanındayız, Kayserispor’umuzu destekliyoruz ama siyasi olarak değil bir futbol takımı olarak destekliyoruz. Bu böyle kalmalı ve taraflı tarafsız herkesin Kayserispor’u olmalı çünkü temeli bu yönde atılı. Kayserispor Kayseri’ye ait bir takımdır” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor” Erbakan: “Kayseri’de 100’e yakın AK Partili Yeniden Refah Partisi’ne Katılacak" Özdemir: “Çağrı karşılıksız kalmayacaktır” Bakan Özhaseki, Başkan Büyükkılıç ile Pınarbaşı'ya Çıkarma Yaptı Bağcıoğlu ve Genç, ‘Şehit Komandolar Durağı’nda… Bahçeli, “Menduh Uzunluoğlu ile Pınarbaşı ilçemiz yola devam diyecektir” MHP’li Özdemir’den Pınarbaşı’na 2 ayrı müjde! MHP: Yavaş, Pınarbaşı’nda Umduğunu Bulamadı CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın nüfusu azaldı” Mansur Yavaş’tan Başkan Büyükkılıç’a gönderme CHP’li Özgür Özer: “Vatandaşın yanında olan başkanlar yerel seçimleri kazandı” Milletvekili Dursun Ataş: “İktidar, ithalata dayalı politikasıyla Türk çiftçisini ağlatmaktadır” Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na Katıldı Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın Deniz Yağan başkanımıza desteği tam” MansurYavaş, Kayseri’ye geliyor Milletvekili Genç Sarımsaklı Mahallesi vatandaşlarının sorunlarını meclise taşıdı Vekil Çopuroğlu, hükümet konakları talebini Bakan Yerlikaya’ya iletti Felahiye Belediye Başkanı Güleser: “6 kuruş borcumuz yok dediler, 6 milyon borç var” Eski İl Başkanı Ataman İYİ Parti’den istifa etti Kazım Yücel, İYİ Parti GİK listesinde yer aldı
×