YRP'den depremzedeler için 'Refah Çarşısı'

YRP'den depremzedeler için 'Refah Çarşısı'
Kayseri'de bulunan depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için Yeniden Refah Partisi 'Refah Çarşısı' kurdu. AFAD ve Kızılay belgesi olan depremzedeler burada ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Asrın Felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 2 deprem 11 ilde büyük yıkıma sebep olurken 45 binden fazla insan hayatını kaybetti. Depremzedeler için yardım seferleri başlatıldı. Birçok kurum, kuruluş ve gönüllü insanlar yaraları hep birlikte sarmaya çalışıyor. Depremden etkilenen bölgelerden Kayseri'ye de bir çok depremzede geldi. Kayseri'de bulunan depremzedeler için, Yeniden Refah Partisi Kayseri Şehir Tiyatrosu giriş kapısının karşısında 'Refah Çarşısı' kurdu. Bu çarşıda depremzede vatandaşlar AFAD ve Kızılay belgeleriyle ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

81 ilde organize olduklarını ve depremzedeler için bütün teşkilatlarının çalıştıklarını belirten Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, "Bizler Yeniden Refah Partisi teşkilatları olarak depremin ilk gününde Dr. Fatih Erbakan'ın talimatlarıyla seçim merkezlerini kriz merkezine döndürerek 81 ilde organize olduk. Bütün teşkilatlarımız gece gündüz çalıştılar. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan deprem bölgesine giderek incelemelerini yaptı. Oradaki halkımızla istişareler ederek nasıl yardım yapacağını düşünerek çareler üretti. Bu yaralar kolay sarılmıyor. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları kolay bir şekilde giderilmeyecek. Çünkü 11 ilden bahsediyoruz. Kayseri'ye de 30-40 bin civarında bir depremzede mağdurumuz geldi. Biz de bu desteklerin devamlılığını sağlayabilmek için yardım organizasyonlarını hiç durdurmadan devam edebilmesi için çalıştık. Parti bir yere kadar dedik ve parti içerisinde bir yere kadar hizmet edebiliriz diye 'Refah Çarşısı' adında Kayseri Şehir Tiyatrosu girişinin karşısında bulunan bir dükkanı tutarak depremzedelerin buradan istifadesine sunduk. AFAD ve Kızılay belgesi olan, evini, yuvasını kaybetmiş ihtiyacı olan depremzedelerimizi süreklilik arz etsin diye burayı açıp, hizmetlerine sunduk. İnşallah depremzede vatandaşlarımız buraya geldiklerinde gıdadan giyime kadar, çocuk mamasından çocuk bezine kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Bunu her zaman için söylüyoruz, bu iş siyaset üstü bir iş. Bu işi vatandaşlık görevimiz olarak yapıyoruz. Biz siyasi partiysek bugünler için varız. İhtiyaç sahibi bütün depremzede vatandaşlarımızı buraya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Yagˆmur Suyu Bertaraf Kapasitesi 2 Katına C¸ıkarıldı Mimar Sinan 436. ölüm yıl dönümünde anılıyor 15 Temmuz Şehitleri: Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit Kayseri protokolü şehit mezarlıklarını ziyaret etti 15 Temmuz Şehidi Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay: “Gururumuz acımızı bastırıyor” Kayseri OSB’de 21. Olağan Mali Genel Kurul Gerçekleştirildi Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı
×