YRP ve HÜDA PAR, Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıları kınadı

YRP ve HÜDA PAR, Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıları kınadı
Yeniden Refah Partisi (YRP) Kayseri İl Başkanlığı ile HÜDA PAR Kayseri İl Başkanlığı, İsveç’te Kur’an’ı Kerim yakılması olayını protesto etti.

YRP Kayseri İl Başkanlığı ve HÜDA PAR Kayseri İl Başkanlığı yetkilileri ve bir grup partili, Cumhuriyet Meydanı’nda otak basın açıklaması yaptı.

Burada konuşan YRP İl Başkanı Önder Narin, “Ey İsveç, ey Hollanda Danimarka diyoruz. Kuran’a uzattığınız bu elleri, lafları o yangında sizleri önce Cenab-ı Hak sonra dünya Müslümanları yakacaktır. Peygamber efendimiz veda hutbesinde “o emanete sımsıkı sarılınız” demişti. Bu, kitabımız Kur’an-ı Kerimdi. Yeniden Refah Partisi Teşkilatları olarak HÜDAPAR Kayseri Teşkilatları olarak bugün görevimizi yerine getirdik. Bir avuç Müslüman da olsa tebliğimizi yapıyoruz. Yeniden Refah Partisi ve HÜDAPAR olarak diyoruz ki; keşke burada olsaydınız da dinimize Kuran’ımıza sahip çıkıp bizlerle birlikte bu toplulukta dünyaya haykırsaydık. Biz Kuran’ı Kerimimize de sahip çıkarız, ümmete de umut oluruz” ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR Kayseri İl Başkanı Mehmet Çalhan ise, “Tarih boyunca yüce dinimiz İslam’a ve onun aziz şiarlarına karşı mütemadiyen saldırılarda bulunulmuştur. Bu eylemler düşmanlıkta azgınca ileri giden güruhlar tarafından Müslümanları hem tahrik hem de tahkir etmek amacıyla çeşitli organizasyonlar ve mizansenlerle gerçekleştirmişlerdir. Bu alçakça organizasyonların sonuncusu ise dünya kamuoyuna yansıdığı üzere İsveç’te sergilenmiştir. Kendilerini dünyaya insan hakları savunucusu, hümanizmin azizleri, demokrasi havarisi olarak pazarlayan ve modern çağdaş hayat nizamının temsilcileri olduklarını iddia eden ülkenin, böylesi çağ dışı, bağnaz, inanç özgürlüğüne düşmanca bir eyleme ev sahipliği yapması Batı’nın değerlerinin ne derece kof olduğuna delalet etmektedir. Öyle İslam fertlerine sahibiz ki, Kuran’a yapılan saldırıya her yerde her anda dimdik karşı durabiliyoruz. Sedamızı öyle bir yükseltiyoruz ki eylemi yapan kâfirin ve onun tasmasını elinde tutan sahiplerinin kalplerini titretebiliyoruz. Bu anlamda İslam ülkelerine ve bu ülkelerde yaşayan tüm Müslümanlara çok büyük görevler düşmektedir. Kuran’a dünden daha fazla sahip çıkmalıyız. Onu daha iyi okumalı ve daha iyi anlamalıyız. İnsanlar arasında onu daha fazla yaymalıyız ki İslam düşmanlarının ulaşmaya çalıştığı amaçlarını akim bırakabilelim. Ey İslam ümmeti ve bu ümmetin nadide mensupları, çağrımız sizedir; Sizler tek yumruk, tek bilek, tek güç olduktan sonra dünya dahi karşınızda duramaz. Artık silkelenin ve kendinize gelin. Sinenizde atıl durumda bıraktığınız gücün farkına varın. Bu olayları bir fırsat bilin ve milat kabul edin. Her şeyi bir kenara bırakarak Kuran’ın etrafında birleşin” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Sanayicinin Memnuniyeti Anketlerle Düzenli Ölçülüyor Baharın müjdesi cemre suya düştü KASKİ, 'ISO/IEC 27001 Sertifikası' ile Bilgi Güvenliğini Tescilledi Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli”
×