Yoshinori Moriwaki: “Kayserililer rahat olsun, daha büyük deprem beklemiyoruz”

Yoshinori Moriwaki: “Kayserililer rahat olsun, daha büyük deprem beklemiyoruz”
Kayseri’de söyleşiye katılan Japon Yüksek Mimar ve Yüksek İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki, Kayseri’de şiddetli deprem beklemediklerini ve Kayseri halkının sakin olması gerektiğini söyledi.

Yüksek Mimar, Yüksek İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki, Kayseri’de ‘Deprem ve İki Ülke: Japonya ve Türkiye’ konulu söyleşiye konuşmacı olarak katıldı. 1HA'ya konuşan Moriwaki, Kayseri’de şiddetli depremlerin olmayacağını düşündüğünü söyledi. Yüksek Mimar, Yüksek İnşaat Mühendisi Moriwaki, “Bundan sonra Türkiye için hep beraber ortak olmak lazım. Öncelikle depremin bu durumunu unutmamak lazım. Kayseri’deki insanlar rahat olabilir. Bana göre Kayseri’de çok büyük deprem beklenmiyor, ancak dün yaşanan depremler gibi olabilir” ifadelerini kullandı.

Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanı Murtaza Er de, “Japonya ve Türkiye iki farklı ülke ancak sıcaklığı anlamında birbirine benzeyen ülkelerdir. Ayrıştığımız konu ise depreme bakış açımızdır. Biz açıkçası bu programı düzenlerken Yoshinori’den Japonya ve Türkiye arasında depreme bakış açısının farklılıklarını dinlemek istedik. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kayseri’de belli ölçülerde depremler oluyor, endişe ve panik havası var. İşin uzmanından gerekli açıklamaları duyduk. Sağduyulu hareket edersek gelecekte bu coğrafya depreme alışacak diye düşünüyorum” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×