Reklamı Kapat

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı
2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin "sonuc.osym.gov.tr" adresinde açıklandı. Üniversiteye yerleşen öğrenciler kayıt işlemlerini, 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirebilecek.

Tıkla öğren

18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( Yks ) sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercihlerini yapmıştı. Bugün de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) yapılan açıklamada, 2022- YKS sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2022-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

ÖSYM'NİN SİTESİNDEN SONUÇLARI GÖREBİLECEKLER
Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

KAYITLAR 22 AĞUSTOS'TA BAŞLAYACAK
2022 YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından bir yükseköğretim kurumu ve bölümüne yerleşen adaylar, üniversiteye kayıt hakkı kazanacak. YÖK açıklamasına göre üniversite kayıt işlemleri, 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Elektronik üniversite kayıtları ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında alınacak.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyükşehir’in Uzaktan Eğitim Merkezi kurs kayıtları başladı Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine 3 bin kitap Veliler, öğretmenlerin sürekli değişmesinden şikayetçi Rektör Prof. Dr. Altun, ERASMUS Öğrencileri ile Bir Araya Geldi Rektör Altun , “Öğrencilere ailelerin bize emaneti olarak bakıyoruz” Okullarda ilk zil ders zili çaldı ERÜ’de TÜBİTAK 1001 Projeleri Bilgi Günü Düzenlendi Rektör Karamustafa, “2023-2024 eğitim öğretim dönemi 2 Ekim’de başlayacak” Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı: “Öğrencimizi dışarıda bırakma niyetinde değiliz” Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi Okullarda yeni dönem; Öğretmenlerde derse telefonla giremeyecek Karaköse, “Şu an 26 bin 300 öğrenci ile eğitim öğretime başladık” Büyükşehir ve Valilik işbirliği ile kadınlara ücretsiz e-ticaret eğitim programı başladı İDEAL PANEL - İDEAL GELECEK ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi ERÜ İlahiyat Fakültesi 55. Dönem Mezunlarını Verdi ERÜ ile Kazakistan Atyrau Kh. Dostuhamedov Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı Kırtasiye desteği için başvurular başladı Felahiye’de 17’nci Sıtmapınar Şenliği başladı Öğrencilere kırtasiye yardımı bu yıl da devam edecek ERÜ Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri MYO Yeni Mezunlarını Verdi ERÜ Edebiyat Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu Yaşandı ERÜ Hukuk Fakültesi 16. Dönem Mezunlarını Verdi Abdullah Gül Üniversitesi Tanıtım ve Tercih Günleri ERÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi...
×