Yeşilay’dan anne ve babalara mektup

Yeşilay’dan anne ve babalara mektup
Yeşilay Kayseri Şubesi tarafından anne ve babalara yönelik kaleme alınan mektupta yapılan faaliyetler anlatılarak, “Şube olarak yaptığımız çalışmalardan haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, ayrıntılı bilgi almak için şubemize misafir olabilirsiniz” denildi.

Zararlı alışkanlıklarla mücadele amacı ile kurulan Yeşilay’ın faaliyetlerinin kaleme alındığı mektupta Kayseri Şubesi tarafından anne ve babalara seslenildi. Faaliyet sırasında Yeşilay Kayseri Şubesi Başkanı Mehmet Çiftçi ve Yeşilay üyeleri de katıldı. Yeşilay Kayseri Şubesi tarafından yayınlanan mektupta, “Yeşilay, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, millî ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak bağımlılıklarla mücadele eden; halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Alkol, tütün ve madde bağımlılığı gibi toplumun ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıkların yanında, kumar ve teknoloji bağımlılığı gibi gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek, milli kültürüne bağlı nesiller yetiştirmek amacı ile kurulmuştur. Yeşilay Danışmanlık Merkezlerimiz (YEDAM) ile de bağımlılık ile ilgili sorun yaşayan bireylere ve yakınlarına ücretsiz ayaktan psikososyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmaları için çalışmaktayız. Bağımlılıkla mücadele çalışmalarımızın başarıya ulaşması açısından ailenin rolü çok büyük. Küçük yaşlardan itibaren verilmeye başlanacak doğru ve güvenilir bilgiler; çocukları bağımlılıklara karşı güçlendirecek, onlarda iyi ve sağlıklı yaşam bilinci oluşturacaktır. Yeşilay Kayseri Şubesi olarak bu ülkü doğrultusunda siz değerli anne ve babalara ulaşmak, sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla gönüllü olarak faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu yolda ilerlerken sizinle daha güçlü olacağımıza inanıyoruz. Şube olarak yaptığımız çalışmalardan haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, ayrıntılı bilgi almak için şubemize misafir olabilirsiniz” ifadeleri yer aldı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli” “Kaybedecek tek bir günümüz yok” Asrın felaketinin yıldönümünde anma programı gerçekleşti Kayseri nüfusu 1 milyon 445 bin 683 kişi oldu
×