YENİLİKÇİ KOCASİNAN'DAN KAYSERİ İÇİN KATMA DEĞERLİ ENDÜSTRİ

YENİLİKÇİ KOCASİNAN'DAN KAYSERİ İÇİN KATMA DEĞERLİ ENDÜSTRİ
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı fidanlıkta; hasadı yapılan tıbbi ve aromatik bitkileri ile seradaki çeşitli ürünleri inceledi. Başkan Çolakbayrakdar, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi ile Kocasinan’ın tarımsal alanda yeni bir potansiyele kavuştuğunu ve çiftçilere alternatif ürün çeşitliliği sunduklarını söyledi.

Oruç Reis Mahallesi’ndeki Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı fidanlıkta incelemelerde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, hasatın ardından sera ortamında kurutulan tıbbi ve aromatik bitkiler hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Kocasinan bölgesinin özellikle tarım, hayvancılık ve ziraatın yoğun olarak yapıldığı bir ilçe olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “İlçemizde Cırgalan Biberi, Yamula Patlıcanı, Erkilet Üzümü, şeker pancarı, arpa, buğday, ayçekirdeği, patates, fasulye, nohut, ceviz gibi ürünlerin yanı sıra çiftçilerimizin yeni gelir kapısı olan tıbbi ve aromatik bitkilerimizin 3.hasadını yaptık ve şimdi de sera ortamında kurutulup, ayrıştırılma işlemini gerçekleştiriyoruz. Çiftçilere alternatif ürün çeşitleri sunmanın yanı sıra onların sağlıklı ve lezzetli bitkiler üretmesine ve yüksek gelir sağlayabilecekleri yeni bir endüstri kapısı araladık. Bizim amacımız, ürün çeşitliliğini artırarak, çiftçimize katma değerli ek gelir sağlamaktır. Sonrasında ise şehrimizin ve bölgemizin ekonomisine bunun yanı sıra makro ölçekte ülke ekonomisine katkı sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.
Başkan Çolakbayrakdar, “Yaptığımız yatırımlar ile bundan böyle değişik endüstri alanlarında şehrimiz de söz sahibi olabilecek” diyerek sözlerini noktaladı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Talas’ta asfalt çalışmaları tüm hızıyla sürüyor Başkan Çolakbayrakdar: “Kocasinan için konforlu ve kalıcı hizmetler yapıyoruz” Kocasinanlı muhtarlardan Başkan Çolakbayrakdar'a hizmet teşekkürü Bayrama yeni evinizde girmek için son 2 gün Yahyalı sağlıklı yaşam için yürüdü Bünyan'da halı dokuma kursu açıldı Tarımın merkezi Kocasinan’dan Kayseri’ye yeni bir kazanç kapısı Melikgazi'den gençlere 3 futbol sahası “Oy vermedim ama helal olsun, takdir ediyorum!” Melikgazi'nin yağmur suyu kanallarını aşırı yağıştan etkilenmedi Yeşil Alanda rekor üstüne rekor Kıran Kocasinan’a yeni parklar Kocasinan’da kurban bayramı öncesi hizmet seferberliği “Cumhurbaşkanımızın talimatını yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” Talas Belediyesi’nden farklı bir uygulama daha Kocasinan, Türkiye tarımının başkenti olacak Talas Belediyesi'nin 2019 yılı faaliyet raporu onaylandı KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN YOĞUN İLGİ GÖREN İHALELERE KORONAVİRÜS ÖNLEMİ Daha sağlıklı çevre için Kocasinan’da kanallar temizleniyor Bünyan Belediyesi tedbiri elden bırakmıyor Başkan Yalçın’dan Çevlik ve Alaybeyli çıkarması Kocasinan Belediyesi, ilçenin geleceğine yatırım yapıyor Melikgazi belediyesi ilk 6 alda 394 iş yeri açma ruhsatı verdi Kocasinan''da mahallelerin talepleri hızlı çözüme kavuşuyor Derevenk Viyadüğüne yeni bağlantı yolları açılıyor Başkan Çolakbayrakdar, muhtarlarla bir arada
×