Yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı hizmete açıldı

Yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı hizmete açıldı
Yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı açılışı düzenlenen törenle açıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve son olarak yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı yapılan törenle yeniden hizmete açıldı. Törene Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ve davetliler ile vatandaşlar katıldı.

Mesire alanının başarılı ve güzel bir şekilde yenilendiğini söyleyerek Başkan Büyükkılıç'ı tebrik eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Önce parkları yaptıktan sonra Ali Dağı’na el attık. Daha sonra da göreve gelen Memduh abi elden geçirdi Allah Razı olsun” dedi.
AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ise, “Bugün burada yeniden hizmete açılan mesire alanımızı açıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımız, burada piknik yapıp, Erciyes’te kayıp Kayseri’de doya doya zaman geçirebilecek. Kayseri’de sadece AVM var diyenlere duyurulur” açıklamasında bulundu.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Şehir merkezine bu kadar yakın ve bu kadar nezih yerde bazı eklemeler ve düzenlemeler yapmak gerekiyordu. Tuvalet ve ibadethane sayısını artırdık. Gerekli yerlerde yenileme yaptık ve Elhamdulillah mesire alanımızı tekrar açtık” dedi.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, “2002 yılında burası park olarak düşünüldüğünde sayın bakanımız zamanında burası ağaçlandırıldı. Hepsi 1’er metrelik fidan iken şimdi ağaç oldu. Üzerinden 16-17 yıl geçince bir bakım gerekti. Memduh Büyükkılıç bakanımızla istişare ettik ve yeniden elden geçirildi. Büyükşehir Belediyesi Başkanımıza bütün Kayseri adına teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu. Protokol üyeleri daha sonra piknik mesire alanını gezdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×