Yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı hizmete açıldı

Yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı hizmete açıldı
Yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı açılışı düzenlenen törenle açıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve son olarak yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı yapılan törenle yeniden hizmete açıldı. Törene Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ve davetliler ile vatandaşlar katıldı.

Mesire alanının başarılı ve güzel bir şekilde yenilendiğini söyleyerek Başkan Büyükkılıç'ı tebrik eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Önce parkları yaptıktan sonra Ali Dağı’na el attık. Daha sonra da göreve gelen Memduh abi elden geçirdi Allah Razı olsun” dedi.
AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ise, “Bugün burada yeniden hizmete açılan mesire alanımızı açıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımız, burada piknik yapıp, Erciyes’te kayıp Kayseri’de doya doya zaman geçirebilecek. Kayseri’de sadece AVM var diyenlere duyurulur” açıklamasında bulundu.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Şehir merkezine bu kadar yakın ve bu kadar nezih yerde bazı eklemeler ve düzenlemeler yapmak gerekiyordu. Tuvalet ve ibadethane sayısını artırdık. Gerekli yerlerde yenileme yaptık ve Elhamdulillah mesire alanımızı tekrar açtık” dedi.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, “2002 yılında burası park olarak düşünüldüğünde sayın bakanımız zamanında burası ağaçlandırıldı. Hepsi 1’er metrelik fidan iken şimdi ağaç oldu. Üzerinden 16-17 yıl geçince bir bakım gerekti. Memduh Büyükkılıç bakanımızla istişare ettik ve yeniden elden geçirildi. Büyükşehir Belediyesi Başkanımıza bütün Kayseri adına teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu. Protokol üyeleri daha sonra piknik mesire alanını gezdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Engelliler Gününde Talas’tan İki Sürpriz Birden Kayserililer, Hafta Sonu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne Akın Etti Kocasinan’da Yılın Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi "Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz" Kocasinan’ın Kursları, İstihdama Ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Maharetli Elleri’n El İşi Ürünleri Başkan Mustafa Yalçın: “Zincidere 100'üncü Yıl Mesire Alanı'nı doğallığını bozmadan hizmete açtık” TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı
×