Yeniden Refah İl Başkanı Narin’den teravih namazı tepkisi

Yeniden Refah İl Başkanı Narin’den teravih namazı tepkisi
Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın teravih namazı açıklamasını değerlendirdi.

Narin, “Tarihçesi Osmanlı dönemine dayanan ülkemizin güzide bir kurumu olan Diyanet İşleri Başkanlığı adına Sn Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik dedi. Bu açıklamayı duyan herkesin zihninde iki kelime canlamdı biri lebaleb ikincisi ise kongre. Hemen hemen her vatandaş haklı olarak madem virüs bu kadar etkin peki neden Ak parti illerden insanları otobüslerle taşıyarak kapalı spor salonunda saatlece kongre yaptı diye selzenişte bulundu.” dedi.

 


Narin açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Vatandaş gerçekten de haklı. Kendi yaşam düzenine ait herşeye yasak gelirken siyasi partilerin kalabalık kongreler yapması doğru kabul edilemezdi.

Siyasi erk kendi menfaatleri doğrultusunda şartları zorlarken halkın yaşam düzenine geldiğinde en kolay yol olan yasaklamayı seçmesi hiç adil bir yaklaşım değildir. Toplumun bir kısmı teravih zaten farz değil evde de kılınabilir diyor diğer kısım ise Hz Ömer den bu zamana gelene kadar düzenli olarak kılınmaktadır o yüzden farza yakındır diyor. Ben teravih namazlarını mümkün olduğu müddetçe cami de kılan biri olarak nasıl ki Cuma namazları mesafeli olarak camide kılınıyorsa teravih namazları da bu dönemde pandemi kurallarına dikkat edilerek camide kılınabilir diye düşünüyorum. Üstelik cami ler pandemi kurallarının en güzel uygulandığı yerler olarak görülüyor. Geldiğimiz noktada yatsı namazını camide kılan vatandaşa , pandemi var teravih namazını hadi gidin evde mi kılın denecek. Alınan bu kararı kolaycı ve yanlış olarak görüyorum.

Diyanet işleri başkanlığımızın son dönemlerde aldığı kararlar ve uygulamalar kurumu itibarsızlaştırmakta toplum nezninde saygınlığını kaybettirmektedir. Siyasi iktidarın bir uzantısı algısı halk tarafında giderek yaygınlaşmaktadır. Bu itibar kaybı Diyanet işleri Başkanlığının aldığı kararların uygulanması konusunda toplumda tereddüt doğurmaktadır. Oysaki bizler herzaman islami açıdan doğru olan , müslümanların hak ve menfaatlerini gözeten , gayri müslim dahi olsa kul hakkını ön planda tutan, gerekirse iktidarı uyaran ve doğru yolu gösteren bir kurum görmek isteriz.

Umudumuz ve beklentimiz bu ülkenin inançlı insanlarının haklarını gür sesle haykıracak güçlü ve adil Diyanet İşleri Başkanlığıdır. Kendi kurumunun memurunun hakkını dahi savunamayan bir Kurum bizleri üzmektedir. Yeniden Refah Partisi olarak iktidara geldiğimizde yapacak çok işimizin olduğunun farkındayız.”

 

PAYLAŞ
GÖNDER
Akşener, 4B’li çalışanların hakkını sordu AK Parti Kocasinan Rekor Kırdı... Kabinede 3 değişiklik Bahçeli’den 128 Milyar dolar yorumu Başkan Çopuroğlu, AK Parti İl Başkanları Toplantısına katıldı... Kılıçdaroğlu hakkında hazırlanan fezleke TBMM’de AK Partili belediyelere ramazan genelgesi “Tuzun koktuğu günleri yaşıyoruz” CHP Kayseri Milletvekili Arık besicilerin isyanını dile getirdi Çakmak: “Gençler Umut Vaat Etse de İktidar Umutsuzluğa Terk Ediyor" Başkan Çopuroğlu, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı DEVA Partisi Kayseri 3 ilçe başkanına yetki belgesini verdi Yeniden Refah İl Başkanı Narin’den teravih namazı tepkisi İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN KIRSAL MAHALLE ÇAĞRISI Bahçeli: “İbreti alem için, 104 emekli amiralin rütbeleri sökülmelidir” "O gece sabaha kadar uyumadık" Özhaseki: “Türkiye ile mücadele eden kim varsa bu bildiriden çok hoşnut olmuştur” “Kanal İstanbul’u yapacağız. Şimdi her zamankinden daha çok inanıyoruz” Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefatının 24'üncü yılında Alparslan Türkeş'i andı Gece yarısı bildiri yayımlayan emekli amirallere sert tepki İYİ Parti İl Başkanı Ataman’ın Türkeş açıklaması merak uyandırdı Yeniden Refah Kayseri teşkilatı 6 Haziran için özel çalışma gurubu kurdu Özhaseki: PKK ve FETÖ ile mücadelemiz ölümüne devam edecek CHP’li Arık: “Bir Gün Değil Her Gün Farkında Olun! LGBT üyelerinden İYİ Parti lideri Meral Akşener’e teşekkür
×