Yeni Tramvay Hattı Hizmete Başladı, Başkan Büyükkılıç Vatman Koltuğuna Oturdu

Yeni Tramvay Hattı Hizmete Başladı, Başkan Büyükkılıç Vatman Koltuğuna Oturdu
Yeni T3 hattında vatman koltuğunda yolculara seslenen Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’mizin güzel insanlarına hizmet etmek, onların ulaşım kalitesini arttırmak amacıyla çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İldem’den Mobilyakent’e uzanan 30 kilometrelik kesintisiz ulaşım sağlayacak olan ve bugün hizmete açılan T3 hattında vatman koltuğuna oturdu. Başkan Büyükkılıç, İldem, Cumhuriyet Meydanı, Belsin, Otogar, Kumsmall ve Şehir Hastanesi gibi şehrin önemli noktalarına hizmet edecek raylı sistem hattının hayırlı olmasını temenni etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent Tramvay Hattı’nda yapım çalışmalarının tamamlandığını ve yeni T3 hattının hizmete açıldığını söyledi.

YENİ TRAMVAYI İNCELEDİ

Başkan Büyükkılıç, Anafartalar durağına temassız özelliği olan kredi kartı ile giriş yaptı. Durakta bekleyen vatandaşlarla bir süre sohbet eden Büyükkılıç, daha sonra durağa giriş yapan çevre dostu enerji kullanmasını sağlayacak motor ve hareket aksamlarının yanı sıra, ergonomik, konforlu ve engelli dostu tasarımlarla, üç aşamalı üstün konforlu koltuklar, koltuk döşemelerinde Erciyes motifleri kullanılan sarı kırmızı renkli yeni tramvayı inceledi.

Başkan Büyükkılıç bugün hizmete açılan Yeni tramvay hattı, Belsin- Anafartalar- Şehir Hastanesi-Mobilyakent Raylı Sistem Hattı olan T3 hattında vatman koltuğuna oturdu.

VATMAN KOLTUĞUNA OTURDU, ANONS YAPTI

Vatman koltuğunda yolculara seslenen Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Çok değerli konuklarımız, hayırlı sabahlar diliyorum. Şehrimize tramvayımızın, bu yeni hattının hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah Kayseri’mizin güzel insanlarına hizmet etmek, onların ulaşım kalitesini artırmak amacıyla çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bu sabah itibariyle yeni hattımızda yolcularımızı, hemşehrilerimizi taşımaya başladık. Mevla’m kazadan beladan esirgesin. Ayrıca depremde rahmetli olan kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken, yaralılarımıza geçmiş olsun diyerek acil şifalar diliyor, milletimizin başı sağ olsun diye acılarını paylaşıyorum. Kayserili hemşehrilerime saygılar sunuyorum.”

Yolcularla da sohbet eden Büyükkılıç, sarı kırmızı renkli, Erciyes Dağı motifli yeni tramvayların da hayırlı olmasını temenni etti.

“KAYSERİLİ BİZİ SEVEN, GÜVENEN HEMŞEHRİLERİMİZE NE YAPSAK AZ”

Şehir Hastanesi’ne giden bir yolcu ile sohbet eden Başkan Büyükkılıç, “İldem’den başlıyor, Şehir Hastanesi’ne kadar hiçbir sıkıntı çekmeden rahatlıkla geliyorsunuz. Kayserili bizi seven, güvenen hemşehrilerimize ne yapsak az. Modern, günün ihtiyaçlarına cevap verecek, yeni tramvay araçlarımızla 74’e, birkaç ay sonra Talas hattımıza 6 tane daha eklenince 80’e ulaşacak güzel bir hattımız olacak. Ulaşım birimimiz, toplu taşımanın en güzel, en kaliteli hizmetini vermeye devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın şehrimize olan sevgisi ve katkısı ile hayat devam ediyor, birbirimize sahip çıkıp, yaralarımızı saracağız” diye konuştu.

Vatandaş da Başkan Büyükkılıç’a “Allah razı olsun, teşekkür ederiz” diyerek, bu önemli ulaşım ağı için hem teşekkür hem de dua etti.

Büyükkılıç’a Genel Sekreter Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Bayar Özsoy, Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Mehmet Canbulut ve daire başkanları eşlik etti.

T3 HATTIYLA 30 KİLOMETRE BOYUNCA KESİNTİSİZ VE KONFORLU ULAŞIM DÖNEMİ

Mevcutta 34 kilometrelik alanda hizmet veren, Organize Sanayi- İldem 5 arası T1 hattı, Cumhuriyet Meydanı-Talas Cemilbaba arası T2 hattına bir yenisi daha eklendi. Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent raylı sistem hattının tamamlanmasıyla birlikte yeni T3 hattı hizmete açıldı. İldem, Beyazşehir, Cumhuriyet Meydanı, Otogar, Şehir Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Mobilyakent ile Kumsmall’ı birbirine bağlayan T3 hattıyla 30 kilometre boyunca kesintisiz ve konforlu ulaşım dönemi başladı.

Toplam 74 araç, 66 istasyonla hizmet verecek olan yeni hat ile birlikte günlük 461 sefer yapılacak ve yaklaşık 20 bin kilometre yol kat edilecek.

PAYLAŞ
GÖNDER
TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı Çolakbayrakdar, “Çocuklarımıza daha sağlıklı ortamlar oluşturuyoruz” Kayseri’ye yeni Bilim ve Sanat Merkezi Yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı hizmete açıldı Büyükşehir’e 2 milyar 500 milyon liralık ek bütçe İlmek, “Bu yıl 250 bin metrekare parke çalışması yaptık” 12 bin mezar kazılıyor Büyükkılıç'tan, ERÜ Tıp Fakültesi Öğrencilerine Sıcak Çorba Hizmeti
×