Yeni eğitim öğretim yılı akademik takvim belli oldu

Yeni eğitim öğretim yılı akademik takvim belli oldu
“Okullar ne zaman açılacak?” sorusunun cevabı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan 2022-2023 eğitim öğretim yılına ait akademik takvim ile belli oldu.

Yeni eğitim ve öğretim yılına bir aydan az bir süre kala okulların açılacağı tarih merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan 2022-2023 eğitim öğretim yılına ait akademik takvime göre okullar 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacak. Okullar, 16 Haziran 2023 tarihinde ise kapanacak.

İLK ARA TATİL NE ZAMAN?

Millî Eğitim Bakanlığı ilk defa 2019-2020 eğitim öğretim yılında uygulamaya giren ara tatillerin bu sene ne zaman yapılacağı da belli oldu. 2022-2023 eğitim öğretim yılında birinci dönem ara tatil 11 Kasım 2022 Cuma günü başlayacak ve 21 Kasım Pazartesi günü sona erecek.

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?

2022-2023 eğitim-öğretim yılında yarıyıl tatili ise 20 Ocak 2023 Cuma günü başlayacak. 2 hafta sürecek tatil 6 Şubat 2023 Pazartesi günü sona erecek. Öğrenciler, ikinci yarıyıl için ders başı yapacak.

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

2022-2023 eğitim öğretim yılında ikinci dönem ara tatil 17-20 Nisan 2023 tarihleri arasında olacak. İkinci ara tatil, 2023 Ramazan Bayramı tatiliyle birleştirildi.

ANAOKULLARI VE 1. SINIF UYUM EĞİTİM HAFTASI NE ZAMAN?

Anaokulları ve ilkokul birinci sınıflarla ilgili uyum eğitim haftası 5-9 Eylül tarihleri arasında uygulanacak. Uyum eğitim haftası, eğitim öğretim yılı başlamadan bir hafta önce yapılıyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ Malezya’daki 3 Üniversite ile İş Birliği Yapacak ERÜ’ye TÜBA’dan 3 Ödül AGU¨ O¨gˆretim U¨yesi Dr. Erdem’e U¨stu¨n Bas¸arılı Genc¸ Bilim I·nsanı O¨du¨lu¨ NNYÜ’de “Diş Hekimleri İçin Sağlıklı Yaşam Rehberi” sempozyumu Deprem Bölgesinden Kayseri’ye gelen öğretmenlere, Öğretmenler Günü yemeği ERÜ Araştırma Üniversiteleri Sıralamasında Devlet Üniversiteleri Arasında 8. Sırada Yer Aldı Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23'e Ev Sahipliği Yapacak Bakan Yusuf Tekin: “Eğitimin başlangıç noktası ailedir” ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması Öğrencilere teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı AGÜ Öğretim Üyeleri “Dünyanın en etkili bilim insanları” Listesinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ersoy, ERÜ’yü Ziyaret Etti AGÜ Öğretim Üyesi Dr. Koca’ya YÖK’ten Üstün Başarı Ödülü Nuh Naci Yazgan ve Osmanlıdan Cumhuriyete Dönüşüm” Konferansı Üniversite öğrencileri için ‘Kültür Yolu’ gezisi düzenlendi ERÜ Safiye Çıkrıkçıoğlu Ziraat Fakültesi Laboratuvar Binası Temeli Atıldı ERSEM, nitelikli eğitim ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim alanlarını genişletiyor 2022'nin En Etkili Bilim İnsanları listesinde ERÜ'den 30 Öğretim Üyesi yer aldı ERVA Projesi Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi Büyükşehir’in Uzaktan Eğitim Merkezi kurs kayıtları başladı Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine 3 bin kitap Veliler, öğretmenlerin sürekli değişmesinden şikayetçi Rektör Prof. Dr. Altun, ERASMUS Öğrencileri ile Bir Araya Geldi Rektör Altun , “Öğrencilere ailelerin bize emaneti olarak bakıyoruz” Okullarda ilk zil ders zili çaldı
×