Reklamı Kapat

‘Yaya Öncelikli Yol Kullanımının AB Standartlarıyla Uyumlaştırılması’ projesi kursu tamamlandı

‘Yaya Öncelikli Yol Kullanımının AB Standartlarıyla Uyumlaştırılması’ projesi kursu tamamlandı
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Kayseri’de Yaya Öncelikli Yol Kullanımının AB Standartlarıyla Uyumlaştırılması’ projesi kapsamında Portekiz BragaMob kurumunda eğitim almaya giden 5 kişi kursu başarıyla tamamlayarak yurda döndü.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu “Kayseri’de Yaya Öncelikli Yol Kullanımının AB Standartlarıyla Uyumlaştırılması” projesi 2021 yılı Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmişti. Bu proje kapsamında 5-11 Haziran 2022 tarihleri arasında Emniyet Müdürlüğü’nden seçilen 5 yetişkin eğiticisi, Portekiz BragaMob kurumuna giderek yetişkin eğitim kurs faaliyetini başarı ile tamamlayarak yurda döndü.

BragaMob kurumunda düzenlenen kurs sürecinde Portekiz yaya mevzuatı, trafik kazalarına neden olan yaya kusurları, yaya öncelikli yol kullanımı üzerine sürücülere ve yayalara verilen eğitim faaliyetleri, yayaların geçit ve kavşakların bulunmadığı yerlerde geçme kuralları, sürücü okullarında sürücü adaylarının yaya öncelikli yol kullanımı üzerine aldığı eğitimler, yayaların karşıdan karşıya geçiş kuralları ile yol üzerinde yapılan düzenlemeler anlatıldı. Ayrıca yol ve trafik güvenliği üzerine Avrupa ile ülkemizdeki trafik kültürünün karşılaştırılması, yaya yaralanmalarına neden olan risk faktörleri (hız, alkol vb.), yayaların (gündüz/gece) yetersiz görünürlüğü üzerine yapılan çalışmalar, yol güvenliğini artırmak için ne tür teknolojinin kullanıldığı konularında da bilgi verildi.


5 gün boyunca devam eden kurs sonrasında katılımcılar aldıkları eğitim sayesinde AB standartlarında trafik kültürünü yayalara, yaya kültürünü sürücülere öğretmeyi amaç edinmiştir. Katılımcılar ayrıca kursta edindikleri bilgi ve becerileri Kurs Katılım ve Europass sertifikası alarak belgelendirdiler.

PAYLAŞ
GÖNDER
Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Tamamlandı Karaismailoğlu: Turizm merkezli havalimanlarında bu yaz 32 milyon 440 bin yolcuya hizmet verildi Bez bebek satmak için 4 dil öğrendiler Kayseri’ye şehit ateşi düştü..! Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Çağan’dan Abdulkadir Güneş’e ziyaret Büyükkılıç: "İtfaiye Ekiplerimiz Gece Gündüz Demeden Çalışıyor" Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Erciyes'te devam ediyor Hikmet Cıngıllı Anaokulu Talas’ta açıldı ERÜ’de sergilenecek tiyatro oyununun yasaklanması, Baro ve Rektörü karşı karşıya getirdi Ahmet Bahçecigil; “Bağımsız Adaylar KTO’ya katkı sağlayacak” Şeker pancarı alım fiyatı 3’üncü defa güncellendi Hausen Emlak CEO'su İlgün, KTO meslek komitesi seçiminde iddialı çalışıyor AYDEMİR, KTO KOMİTESİ İÇİN BAĞIMSIZ ADAY OLDU Erkilet’te yağmur suyu yollarda birikti, trafik aksadı Ağaçlar Ayakta Ölür’ oyunu Kayseri’de Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan’dan Öz İplik İş Sendikasına ziyaret TÜRKİYE’NİN AYAĞINA VURULMUŞ PRANGALARI KIRDIK Yemliha’yı dolu vurdu Valilikte İki Protokol Birden İmzalandı Rektör Altun, Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’ı Ziyaret Etti Erciyes Dağı’na sezonun ilk karı yağdı..! 'Milli Elektrikli Trenlerin” seri üretimine başlandı Kayseri için 'sarı' uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat! Trafik ışıklarında görme engelliler için sesli sistem ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Rektörlük Mazbatasını Aldı
×