Yaşayan Tarih Müzesi açılışı gerçekleştirildi

Yaşayan Tarih Müzesi açılışı gerçekleştirildi
Yaşayan Tarih Müzesi açılışı Kayseri Erciyes Kolejinde gerçekleştirildi. Sergi açılışında konuşan Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez; “Milli manevi değerler yönünden, insanı değerler yönünden gelişmemiz için fiziki ortamlar büyük ölçüde yok oldu. Bu konuları okullar üstlenmesi gerekiyor” dedi.

Yaşayan Tarih Müzesi açılışı Kayseri Erciyes Kolejinde gerçekleştirildi. Sergi açılışına Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Sunucu Pelin Çift, Prof. Dr. Cihan Piyadeoğlu, Prof. Dr. Tufan Gündüz, Erciyes Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Bıçakçı oğlu ve okul personelleri katılım sağladı.


Milli duyguların yeni nesile aktarılması gerektiğini ifade eden Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez; “ Yoğun bir şekilde kentleştik, nüfusumuz arttı, şartlar değişti, çocukluğumuzda koşturup oynadığımız sokaklarımız kalmadı. Sonra büyüklerimiz kalmadı dolayısıyla milli manevi değerler yönünden, insanı değerler yönünden gelişmemiz için fiziki ortamlar büyük ölçüde yok oldu. Bu konuları okullar üstlenmesi gerekiyor” dedi.

Müze açılışında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Sunucu Pelin Çift; “ Bizim tarih konusunda bilinçlenmemizi özellikle yeni neslin bilinçlenmesini sağlıyorsa buna ancak teşekkür edilir. Sergi açılışımız hayırlı uğurlu olsun her geçen gün müzenin daha da zenginleşmesini ziyaretçi sayısının da artmasını dilerim” şeklinde konuştu.

Öte yandan Açılış törenine katılmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Prof. Dr. Cihan Piyadeoğlu; “ Çanakkale'de 4 yıl çalışmış biri olarak burada böyle bir törene katılmış olmak aynı zamanda benim için mutluluktur. Maalesef son zamanlarda gençler milli şuurdan uzaklaşmış durumda bunu sağlamaya yönelik böyle bir çalışmanın Çanakkale üzerinden yapılıyor olması da ayrıca mutluluk verici” dedi.

Müzeye tüm Türk halkının katkıda bulunması gerektiğini ifade eden Erciyes Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Bıçakçı oğlu; “Geçmişini bilmeyen toplumların geleceğe güvenle bakması mümkün değildir. Biz de geçmişimizi olabildiğince öğretmek istiyoruz” diye konuştu.

Öte yandan Prof. Dr. Tufan Gündüz de yaşayan tarih müzesinin daha da gelişeceğini söyleyerek, Çanakkale ile ilgili bir de kitap serisini koleksiyona eklemelerini ümit ettiğini belirtti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Vali Çiçek’ten yamaç paraşütü müjdesi HAVALİMANLARINDAN KİMSE ARANMADAN GEÇEMEYECEK! Vali Çiçek, “Kadın Kooperatifleri 4 ayda 24 milyon ciro yaptı” Kıbrıs Gazisi Nurettin Atalay’ın cenazesi defnedildi 2. Geleneksel Kadın Kooperatifleri Fuarı açılışı gerçekleştirildi Dolmuş şoförü Akcakoca’nın hayali TIR şoförü olmak 2 adet çocuk mumya sergileniyor Kayserili Emniyet Müdürü Gürbüz, hayatını kaybetti ZİÇEV üyeleri ve KİGDER üyelerinden muhteşem konser YHT’LERLE DÜNYA’NIN ETRAFINDA 2003 TUR! Kayseri’de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Kayseri’nin ilk kadın şehidinin annesi, kızının eşyalarını 8 yıldır muhafaza ediyor Yürüyen helikopterin ardından bu kez de yürüyen gemi yaptı Kayseri’de sağlık çalışanları Filistin için sessiz yürüyüş düzenledi Özhaseki, “Halkın denize rahat ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz” Kayseri'den İlk Hac Kafilesi Dualarla Yola Çıktı Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz” Kayseri OSB ERVA Spor Okulu Açıldı İŞKUR İl Müdürü Ak: “Fuar sayesinde bugün bile işe başlayanlar var” AGU¨ Sosyal Bilimler Enstitu¨su¨’nden “Ortadogˆu’da Su¨rdu¨ru¨lebilirlik” C¸alıs¸tayı Dev İstihdam Fuarı Açıldı Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti Vali Çiçek, “Kayseri'nin her yerinde Erva Spor Okulları olacak ve tüm Türkiye'ye yayılacak” Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor” Kayseri’de sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş
×