Reklamı Kapat

“YANDAŞ MÜTEAHHİT KURTULDU OLAN ÇOCUKLARA OLDU”

“YANDAŞ MÜTEAHHİT KURTULDU OLAN ÇOCUKLARA OLDU”
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Çetin Arık, eğitim sorunlarının peşini bırakmıyor.

Kayseri MithatpaşaMahallesi’nde 24 derslikli okul inşaatını alan yandaş müteahhidi kurtarmak için iktidar tarafından okul inşaatı işinin batık bir firmaya devrine göz yumulduğunu, inşaatı alan firmanın aylardır tek bir çivi dahi çakmadığını belirten Arık, “İktidar kendi müteahhidini korumak adına bir yetki değişikliği ile batık müteahhide işi vermiş, oda parayı alıp kaçmış. İşte olan bizim çocuklarımıza oluyor… Bizim çocuklarımız 60-70 kişilik sınıflarda okuyor onların çocukları Amerikalarda…” diye konuştu.

 

CHP Kayseri Milletvekili farklı gerekçelerle tamamlanamayan okul inşaatlarını gündeme getirmeye devam ediyor. Arık bu kez de 02.08.2022 tarihinde bitirileceği belirtilen MithatpaşaMahallesi’ndeki 24 Derslikli İlkokul inşaatının önünde açıklamalarda bulundu. Artan maliyetler nedeniyle, kamuya iş yapan firmaların, inşaat seviyesi yüzde 15’i aşmış olan işlerini devredilmesi yönelik düzenlemenin ardından, iktidarın yandaş müteahhidi korumak adına batık bir firmaya işlerin devredilmesine göz yumduğunu ifade eden Arık, 11.05.2022tarihinde yapılan, devir işleminin ardından inşaata tek bir çivi dahi çakılmadığını belirtti. Ortada firmanın tabelasının dahi olmadığını belirten Arık, “Sevgili hemşehrilerim, bu iktidarın çocuklarımıza verdiği kıymeti, eğitime verdiği önemi gösterme adına size birkaç gündür okul inşatlarının önünden açıklamalar yapıyorum. Osmanlı Mahallesi’nde bir ay önce teslim edilmesi gereken okulunun daha temeli atılmamış. Sarıoğlan Palas’ta okul bitmiş ama Sarıoğlan Belediyesi icralık, okulda icralık olmasının, diye açılmıyor. Burası da Mithatpaşa… Burada iktidar kendi müteahhidini korumak adına bir yetki değişikliği ile batık müteahhide işi vermiş, oda parayı alıp kaçmış. İşte olan bizim çocuklarımıza oluyor. Bizim çocuklarımız 60-70 kişilik sınıflarda ders yaparken bunların çocukları özel okullarda okuyor. Amerikalarda burslu okuyor” dedi.

HARAMİ DÜZENİ NE ZAMAN SON BULACAK?

Kamuoyunda ‘Ballı Villa Parseli” olarak bilinen konuyu da hatırlatan Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Sonra yine bunlar kendi çocuklarına, gelinlerine, damatlarına belediyenin arsasını 100 bin liradan veriyor. Onlar da ertesi gün 500 bin liraya satışa çıkartıyor. Sonra Büyükşehir Belediyesi ve ahalisi kameraların karşısına geçiyor, dinimizi istismar ederek, oy alma adına, ‘Müjde Kayserili hemşehrilerim; Millet Bahçesi’ne 700 milyon liralık cami yapıyoruz’ diyor. Ben şimdi Kayserili hemşehrilerimin vicdanına sesleniyorum: Bu vurgun düzeni, bu soygun düzeni, bu harami düzeni ne zaman son bulacak?”

PAYLAŞ
GÖNDER
İYİ Partili Kazım Yücel, Suriyeli sığınmacılara yapılacak sosyal yardımı eleştirdi Devlet Bahçeli, "Doğu Türkistan Davası Emin Ellerde" Bahçeli “Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var” “YANDAŞ MÜTEAHHİT KURTULDU OLAN ÇOCUKLARA OLDU” Necmettin Apaydın İYİ Parti’den ihraç edildi Özdemir’den anket yorumu: ‘MHP anket yaptırmıyor, cevabı halk verecek’ İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN BELEDİYELERE TEPKİ: YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ? Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım’dan Çetin Arık’ın iddialarına cevap MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ, PAZAR GÜNÜ KAYSERİ’DE ARIK; “BELEDİYE BORÇLU ÇOCUKLARIN GELECEĞİ HACİZLİ” İYİ Partili Yücel: “Belediye borçlarını 2-3 yıldır ödemiyor” BAŞKAN İNCETOPRAK, 12 EYLÜL’Ü UNUTMADI YRP’li Doğan Bekin Kayseri’ye geldi CHP’li Çetin Arık temeli atılıp unutulan okula dikkat çekti DEVA'dan Mevsimlik Tarım İşçilerine Ziyaret MHP’li Baki Ersoy’dan İYİ Parti’ye sert cevap MHP'Lİ ÖZDEMİR'DEN SOYER'E TEPKİ: "9 EYLÜL BİR BARIŞ DEĞİL" Başkan İncetoprak’tan 6’lı masaya sert tepki: Yazıklar olsun! MHP’den 6’lı masaya ‘açlık edebiyatı’ göndermesi Vekil Ersoy’dan CHP ve İYİ Parti’ye Kayseri’de miting çıkışı YRP Kayseri’de istifa Gelecek Partisi ‘yolsuzluk iddiaları’ gündemiyle toplandı Özhaseki: Vatandaşımızın teveccühü Erdoğan ve AK Parti’den yana Abdullah Gül: Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansı yok Özhaseki, Arık’a İkinci Kez Tazminat Davası Açtı
×