Reklamı Kapat

Yaklaşık 200 veteriner hekim kurban kesim yerlerinde görev yaptı

Yaklaşık 200 veteriner hekim kurban kesim yerlerinde görev yaptı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü; hayvan pazarları, kesimhaneler, semt pazarları kesim noktaları ve ilçe müdürlüklerinde yaklaşık 200 nöbetçi veteriner hekim ile görev yaptı.

Kesimlerin en yoğun olduğu bayramın birinci gününde İl Müdürü Mustafa Şahin kesim yapılan bölgelerde denetim yaptı. Denetimlerde görevli veteriner hekim ve kesim yaptıran hayvan sahipleri ile sohbet eden Mustafa Şahin; “İl Müdürlüğü hayvan sağlık birimi olarak sahadayız. Kesim yapılan ve ihbar yapılan her kurban için yaklaşık 200 veteriner hekimle seferber olduk" dedi. Şahin ayrıca; kurbanlık hayvanların kesimlerinin bakanlıktan ruhsat almış mezbaha ve kombinalar veya geçici kesim yerleri olarak düzenlenen yerlerde olması gerektiği, kurbanlık hayvanlarda mutlaka kulak küpesinin olması, kulak küpesi sorgulama ekranı üzerinden sorgulama yapılarak, hayvanın yaş ve sahip bilgilerinin kontrol edilmesi gerektiği kaydetti.
Şahin; küpesiz ve mevzuata uygun olarak işletmeler arasında hareket ettirilmemiş hayvanlara tazminat ödenmesinin yasal olarak mümkün olmadığını da sözlerine ekledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Vali Çiçek, Kayseri Turizm Atağının 2. ayı panoramasını paylaştı Özvatan’da 6. Geleneksel Kültür, Turizm Ve Bal Festivali düzenlendi Başkan Büyükkılıç, OSB Başkanları ile ‘katı atık’ ve ‘çevre’ konulu toplantı gerçekleştirdi Sarımsaklı çiftçilerinden bomba iddia... MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak yamaç paraşütü ile uçtu Meteorların Görsel Şöleni Erciyes'te İzlenecek Pençe-Kilit bölgesinde bir asker şehit oldu SGK İl Müdürlüğü'ne Hacı Ali Hasgül geri döndü! Eğitim Bir Sen: Banka Promosyonları güncellensin Habib Kağan Turizm’den ‘Kültür Turları’ fırsatı Kayseri’de yüksek sıcaklıklar sürecek Başsavcı Demirgöz: “Çocuk Görüşme Merkezi’yle ebeveynler arasındaki çekişme sonlanacak” “OSB’DE DİNLEME CİHAZI BULUNDUĞU HABERLERİ ASILSIZDIR” Kesmeye kıyamadığı ağaç, ziyaretçi akınına uğruyor Bünyan Yavuz Selim mahallesi muhtarı Hanife Çakmak:‘CHP’nin bize rozet takacağından haberimiz yoktu 7 ayda havayolu yolcu sayısı 96 milyon 647 bine ulaştı Saçmacı ve Cengiz ailelerinin mutlu günü Eren Abluka-31 Operasyonu Başlatıldı Zam sonrası Kayseri - İncesu - Yeşilhisar toplu ulaşım fiyatı belli oldu Ulaştırma Bakanlığı lojistik için düğmeye bastı Aşure nasıl yapılır? Büyükşehir'in Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri Sürüyor Nissibi Köprüsü yılda 84 milyon TL tasarruf sağladı ERÜ’lü öğrenciler; elektrikli araç yaptı, sırada savunma sanayii var Soğanlı Vadisi’nde sıcak hava balonu heyecanı
×