Vekil Çopuroğlu: “İkinci el araç sayısını artırarak araç piyasasını canlandıracağız”

Vekil Çopuroğlu: “İkinci el araç sayısını artırarak araç piyasasını canlandıracağız”
Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri İl Başkanlığı tarafından ‘Nöbetçi Vekil’ uygulaması yapıldı. Uygulama kapsamında konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, “Şehrin değişik muhtelif bölgelerinde bulunan araba mezarlıklarında zaman zaman yeni ve eski model fark etmeksizin birçok araç terk edilmiş vaziyette bulunuyor. 1 Kasım itibariyle de bu araçların ekonomiye kazandırılması için faaliyete geçildi. Bu araçlar piyasaya sunulduğunda ikinci el araçlarda müthiş bir canlanma olacak” dedi.

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı ‘Nöbetçi Vekil’ uygulaması kapsamında bir araya geldi. Uygulamaya; AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, AK Parti il başkan yardımcıları ve parti temsilcileri katıldı. Uygulamada, ilerleyen süreçlerde faaliyete geçirilecek plan ve projeler konuşuldu.
İsrail-Filistin arasındaki krizle ilgili diğer ülkelerde de kamuoyu oluşturulduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu savaşla ilgili çalışmaları sürdürdüğünü yineleyen AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, “İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırımı ve İsrail’le birlikte olan diğer güçleri de lanetlediğimizi yineliyorum. 9 binden fazla ölüm var ve yarısından fazlası da çocuk, birçok insan şehit edilmiş durumda. Cumhurbaşkanımızın bu konudaki çalışmaları son dönemde artmış durumda, diğer ülkelerde başlayan protesto eylemleri arttı ve etkileri de görülmeye başlandı. Önümüzdeki süreçlerde bu katliamın son bulacağına dair inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.
‘POMPALI TÜFEK EDİNİLMESİNİ ZORLAŞTIRACAĞIZ’
Son yıllarda pompalı tüfeğin teminiyle ilgili bazı husus ve yönetmeliklerin değiştirilmesi gerektiğini, pompalı tüfek vasıtasıyla birçok insanın hayatını kaybettiğini belirten Vekil Çopuroğlu, “Ülkemiz için bir şeyler yapma gayreti içerisindeyiz. Bizler yönetimimizde farklı ve inovatif bir anlayışı benimsiyoruz. Meclise gidip gelen, el kaldırıp indirenlerden olmak yerine farkımızı ortaya koymaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı dinlediğimizde dile getirilen şikâyetleri her zaman not alıyoruz. Bu dikkate aldığımız konulardan bir tanesi de pompalı tüfeklerin edinilmesiyle alakalı bir çalışma. Yakın bir zamanda sonuca bağlanacak, geçtiğimiz yıl 4 bine yakın vatandaş pompalı tüfekler sebebiyle hayatını kaybetti ve birçok yaralanan insan da oldu. 2 ay önce hasım olayına müdahale eden polis memurunun tüfekle yaralanarak 33 gün sonrası şehit olması sabrı taşıran son damla oldu. Bu konuyla alakalı görüşmeleri, çalışmaları sürdürüyoruz. İçişleri Bakanlığı’yla iletişim halindeyiz, bu konuyu da bir kitap haline getirerek Bakanlığa da sunacağız. Mecliste bulunduğumuz süre içerisinde de memleketimize hizmet etme çabasında olacağız” şeklinde konuştu.
‘İKİNCİ EL ARAÇ PİYASASINI CANLANDIRACAĞIZ’
İkinci el araç piyasasının canlandırılması için çeşitli çalışmalar sürdürdüklerini vurgulayan Vekil Çopuroğlu, “Şehrin değişik muhtelif bölgelerinde bulunan araba mezarlıklarında zaman zaman yeni ve eski model fark etmeksizin birçok araç terk edilmiş vaziyette bulunuyor. 1 ile 1 buçuk milyon arasında bir araç sayısından söz ediliyor. Bu araçların orada durması kimsenin lehine değildir. Adalet Bakanlığımıza bu konuyla ilgili taleplerimizi iletmiştik ve 1 Kasım itibariyle de bu araçların ekonomiye kazandırılması için faaliyete geçildi. Bu araçlar piyasaya sunulduğunda ikinci el araçlarda müthiş bir canlanma olacak” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Milletvekili Arıkan, “Kayseri’nin kangren haline gelmiş sorunları var” DEVA Partisi Kayseri’de İki İlçede Belediye Başkan Adayını Açıkladı Saadet Partisi’nden Boykot Duvarı Timuçin, “Sadece görevimden affımı istedim" Arıkan: “Merhum Demirel’in 'Dün dündür, bugün bugündür.' Cümlesinin Varisi AK Parti Olmuştur” “Organize sanayi bölgesinde aylık 50 bin lira maaş alan kaynakçı var” Ataş, “Türkiye dünyanın en fazla sığınmacı bulunduran ülkesi konumuna gelmiştir” Milletvekili Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı” Özdemir: Türkiye yalnızca kendi gündemine hapsolan bir ülke değildir Çopuroğlu kararlı: Yivsiz tüfeklerin satışı zorlaştırılacak CHP’li Niyazi Ünalmış: “AK Parti, yapay krizlerle Anayasa Değişikliği yapmak istemektedir” AK Parti İl Başkanı Üzüm, “Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yaklaşık 50 başvuru var” Milletvekili Böhürler: “Yerel seçimler bir dönüm noktası olacak” Milletvekili Ataş: Mobilyacılık sektörünün finansmana erişim hususunda ciddi sıkıntılar bulunmakta Özhaseki, “Türkiye’deki bütün şehirlere dikkat edin son 20 senedir eli yüzü açığa çıkmıştır” Elitaş: “31 Mart seçimlerinde sandıkları AK Parti oylarıyla doldurup patlatacağız” Vekil Çopuroğlu, anonim şirketlere müjdeyi duyurdu Arıkan Sordu: “Kayseri’ye Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek" İYİ Partili Erhan Özhan, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor” CHP’Lİ Özgür Özer, “Kayseri’de trafik akışkanlığından bahsetmek mümkün değil” Elitaş, Valilik ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti Elitaş: “Her şey Kayseri için her şey Türkiye için şiarıyla yeniden sahalara döneceğiz” MHP’li meclis üyesi Bayrak, İncesu Belediye Başkan aday adaylığını duyurdu Saadet Partisi Melikgazi Divan Toplantısı yapıldı Kayıp 11 denizciye ilişkin Milletvekili Çopuroğlu mecliste açıklamalarda bulundu
×