Vekil Akar, “Tek millet, Tek orduyuz”

Vekil Akar, “Tek millet, Tek orduyuz”
Erciyes Üniversitesi ve Azerbaycan Diller Üniversitesi iş birliği ile “Haydar Aliyev’in Bir Millet İki Devlet Vizyonu ve Kafkasya’da Yeni İş Birliklerine Doğru” başlıklı sempozyumda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Valeh Memiyev operasyonda yaralandı. Bir fotoğraf çektirmiştik, ödülü verirken ve kendi cebinde duruyormuş. Hastanede bunu çıkarıyor ve arkadaşlarına diyor ki; ‘Ben Bakana söz verdim, kurtardım.’ Ancak tedavisinde şehit oldu, bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Onların ailelerine saygılarımız ve şükranlarımızı sunuyoruz. Sağ olsun büyükelçimiz de yardımıyla Valeh Memiyev’in ailesi geldi Türkiye'ye. Onlarla hasbihal ettik, oturduk, konuştuk, görüştük. Yani dolayısıyla biz tek milletiz ve bu 44 gün operasyonda gösterdi ki; tek orduyuz” dedi.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde Erciyes Üniversitesi ve Azerbaycan Diller Üniversitesi iş birliği ile “Haydar Aliyev’in Bir Millet İki Devlet Vizyonu ve Kafkasya’da Yeni İş Birliklerine Doğru” başlıklı sempozyum düzenlendi. Sempozyuma, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşad Mammadov, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, milletvekilleri ve il protokolü katıldı.
‘Tek Millet Tek Orduyuz’ mesajı veren Vekil Akar, sempozyumda yaptığı konuşmada, “Her işin başı eğitimdir. Azerbaycan ordusu çok eğitim, tatbikat yaptı. Onlarla beraber çok çalıştık. İşte tatbikatlar bittikten sonra Savunma Bakanı olduğumuz dönemde seçilmiş olan subaylara, astsubaylara ödüller takdim ediyoruz. Orada Valeh Memiyev vardı ve dedim ki; buradaki başarınız yüksek, çok güzel bir başarı sağladınız tatbikatta ama bu mesele değil. Orada toprakların yüzde 20’si işgal altında. Karabağ işgal altında. Dedi ki; komutanım söz veriyorum, alacağız. Eylül-Ekim ayına geldik savaş, mücadele başladı, operasyon başladı ve Valeh Memiyev yaralandı. Bir fotoğraf çektirmiştik, ödülü verirken ve kendi cebinde duruyormuş. Hastanede bunu çıkarıyor ve arkadaşlarına diyor ki; Ben Bakana söz verdim, kurtardım. Ancak tedavisinde şehit oldu, bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Onların ailelerine saygılarımız ve şükranlarımızı sunuyoruz. Sağ olsun büyükelçimiz de yardımıyla Valeh Memiyev’in ailesi geldi Türkiye'ye. Onlarla hasbihal ettik, oturduk, konuştuk, görüştük. Yani dolayısıyla biz tek milletiz ve bu 44 gün operasyonda gösterdi ki; tek orduyuz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor” Erbakan: “Kayseri’de 100’e yakın AK Partili Yeniden Refah Partisi’ne Katılacak" Özdemir: “Çağrı karşılıksız kalmayacaktır” Bakan Özhaseki, Başkan Büyükkılıç ile Pınarbaşı'ya Çıkarma Yaptı Bağcıoğlu ve Genç, ‘Şehit Komandolar Durağı’nda… Bahçeli, “Menduh Uzunluoğlu ile Pınarbaşı ilçemiz yola devam diyecektir” MHP’li Özdemir’den Pınarbaşı’na 2 ayrı müjde! MHP: Yavaş, Pınarbaşı’nda Umduğunu Bulamadı CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın nüfusu azaldı” Mansur Yavaş’tan Başkan Büyükkılıç’a gönderme CHP’li Özgür Özer: “Vatandaşın yanında olan başkanlar yerel seçimleri kazandı” Milletvekili Dursun Ataş: “İktidar, ithalata dayalı politikasıyla Türk çiftçisini ağlatmaktadır” Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na Katıldı Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın Deniz Yağan başkanımıza desteği tam” MansurYavaş, Kayseri’ye geliyor Milletvekili Genç Sarımsaklı Mahallesi vatandaşlarının sorunlarını meclise taşıdı Vekil Çopuroğlu, hükümet konakları talebini Bakan Yerlikaya’ya iletti Felahiye Belediye Başkanı Güleser: “6 kuruş borcumuz yok dediler, 6 milyon borç var” Eski İl Başkanı Ataman İYİ Parti’den istifa etti Kazım Yücel, İYİ Parti GİK listesinde yer aldı
×