Vatan Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na eleştiri

Vatan Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na eleştiri
Vatan Partisi Kayseri İl Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun askerler ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

İl Sekreteri Necdet Tosun; “İşte bugün ABD kuvvetleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet, Sözcü, altılı masa, bütün Biden tayfası. HDP-PKK ve FETÖ ile birlikte, Türk komutanlarını, Türk ordusunu düşman mevzisinden ve düşmanca hedef alarak, savaştaki konumlarını açıklıyorlar. Ne bu açıklamayı yapanların ne de bu kağıt parçalarını hazırlayanların vatan diye bir dertleri yoktur, ciğerleri yoktur, duyguları yoktur, vatansızdırlar ve Türk milletiyle bağları kalmamıştır” dedi.

Vatan Partisi Kayseri İl Başkanlığı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı muhalefeti eleştirdiği sırada alkışladıkları için komuta kademesini hedef almıştı. Kılıçdaroğlu, komutanlar için "Siyaset yapacaksanız kutsal üniformalarınızı çıkartıp Erdoğan'ın yanında sıralanın" şeklinde eleştirmişti. Vatan Partisi Kayseri İl Sekreteri Necdet Tosun, Kılıçdaroğlu'nu sert bir dille eleştirdi.
Kılıçdaroğlu'nun 10 Ocak 2023 günü Meclis kürsüsünden Türk ordusuna savaş açtığını öne süren Tosun,
"Kemal Kılıçdaroğlu'nu grup toplantısında alkışlayan milletvekilleri de neye alet olduğunun farkında değildir, Altılı masa partilerinin içindeki vatanseverler de olayın farkında değildir. ABD güdümündeki basın, Sözcü, Cumhuriyet olayın tam olarak farkındadır. Farkında olmadıkları şudur; Bu açıklamada yalnızca komutanlarımıza hakaret yoktur. Önümüzdeki sürece ilişkin çok önemli işaretler vardır” diye konuştu.

‘TÜRK ORDUSUNU DÜŞMAN MEVZİSİNDEN VE DÜŞMANCA HEDEF ALARAK SAVAŞTAKİ KONUMLARINI AÇIKLIYORLAR‘

Tosun, açıklamasının devamında: “Bu açıklamada, ABD'nin Türkiye'ye yönelik silah kullanma sürecine girdiğinin işareti vardır.
Kemal Kılıçdaroğlu, bu açıklamaları rastgele yapmıyor. ABD'nin psikolojik savaş dairesi organları gibi çalışan Cumhuriyet ve Sözcü de bu manşetleri boşuna atmıyor.
Buradaki tehdit, ABD'nin Türkiye'ye yönelik doğrudan silah kullanma yönündeki tavrı ve iradesidir. Açıklanan budur.
ABD, Türkiye'ye silah göstermektedir ve Kılıçdaroğlu gibi unsurlarını da iç cepheyi bölmek üzere unsurları da harekete geçirilmiştir.
İşte bugün ABD kuvvetleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet, Sözcü, Altılı Masa, bütün Biden tayfası, HDP-PKK ve FETÖ ile birlikte, Türk komutanlarını, Türk ordusunu düşman mevzisinden ve düşmanca hedef alarak, savaştaki konumlarını açıklıyorlar.
Ne bu açıklamayı yapanların ne de bu kağıt parçalarını hazırlayanların vatan diye bir dertleri yoktur, ciğerleri yoktur, duyguları yoktur, vatansızdırlar ve Türk nilletiyle bağları kalmamıştır.
Türkiye'nin Vatan Partisi vardır. Dışardan ve içeriden ülkemize yönelen bütün ABD tehditlerini en cesur şekilde saptayan, milletin önüne koyan ve gereğini yapma iradesine sahip Vatan Partisi vardır.
Bir tarafta ABD'nin oyuncağı başkanlar vardır, bir tarafta ise Türk milletinin kahramanı, 50 yıldır Türkiye'nin bağımsızlığı, birliği ve emek mücadelesi için siperde olan, ABD'nin tehditlerini yerle bir eden, Kılıçdaroğlu'nun ve tayfasının korkudan tir tir titrediği Cumhurbaşkanı Adayımız Doğu Perinçek vardır. Hepsine meydan okuyoruz.
Türkiye'yi böldürtmeyeceğiz, ABD'ye teslim etmeyeceğiz, kanlı banyo senaryolarınıza geçit vermeyeceğiz. Kaos planlarıyla savaşa savaşa hükümet olacağız. Meclise gireceğiz ve üretim devrimini başaracağız” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
YRP’li Önder Narin, “Seçimi Yeniden Refah Partisi belirleyecek” CHP’li Ünalmış, “Eski il başkanı hangi aracı kullanıyor?” 6’lı masanın adayı yine belli olamadı! Yeniden Refah Partisi Kayseri Seçim Koordinasyon Merkezi ilk toplantısını yaptı İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN KESİNTİSİZ ULAŞIM ÖNERİSİ İYİ Parti Kayseri teşkilatında görev dağılımı Önder Narin: Emeklilikte Adalet sağlanmalı CHP’li Ünalmış’dan, sürekli kaza yaşanan yol için iyileştirme talebi İYİ Parti’li Yücel, “Belediye, pazar esnafını cezalandırıyor” YRP’de SKM Başkanı Ferudun Öztaş oldu SP: ULAŞIMA YAPILAN ZAMLAR GERİ ALINMALI CHP’li Ünalmış: “Ulaşım fiyatında Konya’yı ikiye katladık” Vatan Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na eleştiri Gelecek Partili Özdağ’dan TÜVTÜRK Protestosu CHP’li Orhan’dan toplu ulaşım zammına sert tepki CHP'nin çiçeği burnunda İl Başkanı Genel Merkezde KAZIM YÜCEL: ZAMLARA DOYMADINIZ GİTTİ! Özdemir: Suriye’nin geleceğine okyanus ötesinden gelenler değil, bölgenin sahipleri karar verir SP: CUMHURBAŞKANI’NA YAPILAN HAREKET TEK KELİME İLE İĞRENÇTİR İYİ Partili Yücel: “Vatandaşın hakkını belediye meclisinde arıyoruz” Kazım Yücel'den Kadroya Alım Yöntemine Tepki CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Devrim Demirtaş oldu CHP İl Başkanı için “ortak aday” formülü İYİ Partili Yücel: “Mülteciler gitmek isterse sınıra kadar 5 otobüs verebilirim” CHP Kayseri İl Başkanlığı seçiminde gergin anlar
×