Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı

Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı
MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman VAROL 5 Aralık Mühendisler Günü ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı.

Mühendis, matematik, bilim ve mühendislik prensiplerini kullanarak tasarım, üretim, test ve bakım gibi birçok alanda çalışabilen, teknik problemleri çözmek için çalışan bir meslek grubudur. Mühendisler farklı disiplinlerde eğitim almış olabilirler ve farklı sektörde çalışabilirler. Kaliteli bir gelecek için Mühendislere gerekli değer verilmelidir.

Mustafa Kemal Atatürk ‘ün  “Türk Mühendislerinin alnında Cumhuriyet'in İstikbalini aydınlatan ışık parıldar.” sözünden de anlaşılacağı gibi Mühendislik toplum için kutsal bir görevdir. Mühendislik tekerleğin icadından günümüzün dronlarına kadar teorik bilgiyi, pratik bilgiye dönüştürme sanatıdır. Ülkenin gelişme ve teknolojik altyapısının güçlenmesinde en önemli rolü üstlenen mühendislerin,  insanların her türlü ihtiyacını karşılamaya dayalı çeşitli çalışmaları ile hayatımızda olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Görevimiz insanların ve toplumun sorunlarına, ihtiyaçlarına teknik çözümler sunarak hizmet etmektir. Ülkemiz de her daim katma değer sağlayacak mühendise ihtiyaç vardır. Biz Mühendisler dün olduğu gibi bugünde elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bunun bilincinde olarak mesleğimizi icra etmeye gayret ediyor, yeni mühendis arkadaşlarımıza yol göstermeye çalışıyoruz.

Bu vesile ile başta değerli üyelerimiz olmak üzere,  mesleğimize uzun yıllar hizmet etmiş ve hala da hizmet eden meslektaşlarımı, çalışmaya hayatına yeni başlayacak olan genç kardeşlerimin 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nü canı gönülden kutluyorum.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli” “Kaybedecek tek bir günümüz yok” Asrın felaketinin yıldönümünde anma programı gerçekleşti Kayseri nüfusu 1 milyon 445 bin 683 kişi oldu
×