Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı

Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı
MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman VAROL 5 Aralık Mühendisler Günü ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı.

Mühendis, matematik, bilim ve mühendislik prensiplerini kullanarak tasarım, üretim, test ve bakım gibi birçok alanda çalışabilen, teknik problemleri çözmek için çalışan bir meslek grubudur. Mühendisler farklı disiplinlerde eğitim almış olabilirler ve farklı sektörde çalışabilirler. Kaliteli bir gelecek için Mühendislere gerekli değer verilmelidir.

Mustafa Kemal Atatürk ‘ün  “Türk Mühendislerinin alnında Cumhuriyet'in İstikbalini aydınlatan ışık parıldar.” sözünden de anlaşılacağı gibi Mühendislik toplum için kutsal bir görevdir. Mühendislik tekerleğin icadından günümüzün dronlarına kadar teorik bilgiyi, pratik bilgiye dönüştürme sanatıdır. Ülkenin gelişme ve teknolojik altyapısının güçlenmesinde en önemli rolü üstlenen mühendislerin,  insanların her türlü ihtiyacını karşılamaya dayalı çeşitli çalışmaları ile hayatımızda olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Görevimiz insanların ve toplumun sorunlarına, ihtiyaçlarına teknik çözümler sunarak hizmet etmektir. Ülkemiz de her daim katma değer sağlayacak mühendise ihtiyaç vardır. Biz Mühendisler dün olduğu gibi bugünde elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bunun bilincinde olarak mesleğimizi icra etmeye gayret ediyor, yeni mühendis arkadaşlarımıza yol göstermeye çalışıyoruz.

Bu vesile ile başta değerli üyelerimiz olmak üzere,  mesleğimize uzun yıllar hizmet etmiş ve hala da hizmet eden meslektaşlarımı, çalışmaya hayatına yeni başlayacak olan genç kardeşlerimin 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nü canı gönülden kutluyorum.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı Bayramda Şehitler dualarla yâd edildi Acemi kasaplar hastanenin yolunu tuttu Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Kurban Bayramı Mesajı... UZMANI UYARDI: ACEMİ KASAPLAR DİKKAT, BAYRAMINIZ KANLI BAYRAMA DÖNÜŞMESİN! Sağlık çalışanlarından Filistin için ‘Sessiz Yürüyüş’ PTT’DEN EMEKLİLERE YÜZDE 20 İNDİRİM
×