Vali Gökmen Çiçek: “Turizmciler, gelecekte çok kıymetli bir konumda olacaklar”

Vali Gökmen Çiçek: “Turizmciler, gelecekte çok kıymetli bir konumda olacaklar”
Global bütçenin yüzde 3,85’ini turizmin oluşturduğunu ve bu oranın artırılması için küresel çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Vali Gökmen Çiçek, “Dünyada her 11 çalışandan birisi turizm sektöründe çalışıyor, bu oranın 9’da bire yükseltilmesi için çalışılıyor. Turizm öğrencilerimizin gelecekte çok kıymetli bir konumda olacağını düşünüyorum. Dünyada ekonomik bir savaş veriyoruz, dışarıdan gelen her bir turistin getirdiği her bir doların, centin ayrı bir katma değer üreteceğine inanıyoruz. Turizmden gelecek geliri de siz değerli gençlerimizle artırabiliriz” dedi.

15-22 Nisan tarihleri arasındaki 48’inci Turizm Haftası kapsamında; ERÜ Turizm Fakültesi’nde ‘Kayseri’nin Turizm Değerleri’ Konferansı düzenlendi. Konferansa Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, ERÜ Turizm Fakültesi Dekanı Kenan Güllü, KAYOTED Başkanı Murat Erdal, sektör temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Turizm sektörünün ve temsilcilerinin ülkeye sağlamış olduğu katkıyı benzersiz olarak niteleyen ve turizmcilerin millî bir görev yerine getirdiğini ifade eden Vali Gökmen Çiçek, “Bugünkü global bütçenin yüzde 3,85’ini turizm oluşturuyor. Dünyada her 11 çalışandan birisi turizm sektöründe çalışıyor ve bu oranın 9’da bire yükseltilmesi için çalışılıyor. Turizm öğrencilerimizin gelecekte çok kıymetli bir konumda olacağını düşünüyorum. Dünyada ekonomik bir savaş veriyoruz, dışarıdan gelen her bir turistin getirdiği her bir doların, centin ayrı bir katma değer üreteceğine inanıyoruz. Turizmden gelecek geliri de siz değerli gençlerimizle artırabiliriz” şeklinde konuştu.
Bir mekân, kültür veya turistik bir bölgenin ısrarla ve defalarca kez gösteriminin çok etkili bir tanıtım tekniği olduğunu vurgulayan Vali Gökmen Çiçek, “Yabancılar, turistik ve kültürel yerlerini o kadar sık ve ısrarla anlatıyorlar ki mükemmel bir yer olmasa dahi gidip görmek istiyor insan, bizlerin de bu formülü uygulaması gerekiyor. Sosyal medya da bu noktada çok büyük bir avantaj, öncelikle tanıtımın ısrardan geçtiğini baştan kavrayacağız” diye konuştu.
ERÜ Turizm Fakültesi Dekanı Kenan Güllü de turizm konusunda Kayseri’nin altın çağını yaşadığını ifade ederek turizme odaklı çalışmalardan ötürü Vali Gökmen Çiçek’e, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun’a, STK ve sektör temsilcilerine teşekkür etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Vali Çiçek’ten yamaç paraşütü müjdesi HAVALİMANLARINDAN KİMSE ARANMADAN GEÇEMEYECEK! Vali Çiçek, “Kadın Kooperatifleri 4 ayda 24 milyon ciro yaptı” Kıbrıs Gazisi Nurettin Atalay’ın cenazesi defnedildi 2. Geleneksel Kadın Kooperatifleri Fuarı açılışı gerçekleştirildi Dolmuş şoförü Akcakoca’nın hayali TIR şoförü olmak 2 adet çocuk mumya sergileniyor Kayserili Emniyet Müdürü Gürbüz, hayatını kaybetti ZİÇEV üyeleri ve KİGDER üyelerinden muhteşem konser YHT’LERLE DÜNYA’NIN ETRAFINDA 2003 TUR! Kayseri’de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Kayseri’nin ilk kadın şehidinin annesi, kızının eşyalarını 8 yıldır muhafaza ediyor Yürüyen helikopterin ardından bu kez de yürüyen gemi yaptı Kayseri’de sağlık çalışanları Filistin için sessiz yürüyüş düzenledi Özhaseki, “Halkın denize rahat ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz” Kayseri'den İlk Hac Kafilesi Dualarla Yola Çıktı Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz” Kayseri OSB ERVA Spor Okulu Açıldı İŞKUR İl Müdürü Ak: “Fuar sayesinde bugün bile işe başlayanlar var” AGU¨ Sosyal Bilimler Enstitu¨su¨’nden “Ortadogˆu’da Su¨rdu¨ru¨lebilirlik” C¸alıs¸tayı Dev İstihdam Fuarı Açıldı Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti Vali Çiçek, “Kayseri'nin her yerinde Erva Spor Okulları olacak ve tüm Türkiye'ye yayılacak” Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor” Kayseri’de sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş
×