Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı”

Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı”
19’uncu Tarım Fuarı’nda Kadın Kooperatifi standını ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, “Kayseri’de kooperatifçilik bambaşka bir konuma geldi. Kadınlarımız ve engellilerimizin girişimciliğiyle ortaya çıkan başarı bizleri gururlandırıyor. Valilik üzerinden koordine etmiş olduğumuz 38 kadın kooperatifimiz var ve kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı. 100-150 milyon lira ciroları düşük gördüğümüz günler de gelecek” dedi.

Atlas Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen ve toplamda 500 firma ve bin 900 markanın katılmış olduğu 19’uncu Tarım Fuarı’nı etkinliğin ikinci gününde ziyaretçilerini ağırladı.
Fuarda Kadın Kooperatifi’nin standını ziyaret eden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, kooperatifçiliğin Kayseri’de bambaşka bir konuma geldiği ve Kayseri’de üretilen ürünlerin ülke genelinde talep edilir hale geldiğini ifade ederek “Engelliler kooperatifimizden gelen bilgiler siparişlere yetişilemeyecek seviyede yoğunluğun arttığı yönde, ilk başta söylediğimiz ‘fabrikalaşacağız’ cümlemizin arkasındayız. Buna inanıyoruz; kısa bir sürede kendimizi gösterdik ve inşallah Kadın Kooperatifleri, Türkiye’de adından söz ettirecek. Kadınlarımız ve engellilerimizin girişimciliğiyle ortaya çıkan başarı bizleri gururlandırıyor” diye konuştu.
’38 KOOPERATİFİ TEK ELDEN YÜRÜTÜYORUZ’
Kayseri’de Valilik koordinasyonuyla 38 kadın kooperatifinin faaliyet gösterdiğini belirten Vali Çiçek, “Kooperatif sayısı 50 civarlarına ulaştığında sınırlandırmayı düşünüyoruz, çok fazla talep var ancak tek elden yürüttüğümüz için bu kadar kooperatife rehberlik edip edemeyeceğimizden endişe ediyoruz” şeklinde konuştu.
Ayrıca kooperatiflerden elde edilen yıllık cironun da 40 milyon liraya ulaştığına dikkat çeken Vali Çiçek, “Bu ciro, fuarlar dışında elde edilen ciro, 100-150 milyon lira ciroları düşük varsayacağımız günler de gelecek” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri protokolü bayramlaştı TÜRKİYE ZİRVEYE UÇUYOR! Motosikletin arkasında taşınan kesilmiş küçükbaş hayvan görenleri şaşırttı Kayseri'de Filistin'e Destek Konvoyu düzenlendi Vali Yardımcısı Tekeş, seçim gününe kadar Pınarbaşı Belediye Başkanlığına görevlendirildi Kayseri’de bayram yağmurlu geçecek Vali Gökmen Çiçek: “KAYOTED, turizmin Kayseri gündemine oturmasını sağladı” Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Ramazan Bayramı mesajı CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin’in oğlu Hüseyin Keskin için cenaze töreni düzenlendi Şehit Abdurrahim Yörük son yolculuğuna uğurlandı Kayseri’nin tarihi turizm cenneti: Ağırnas Yeraltı Şehri Kayseri OSB Geleneksel İftar Programı Gerçekleştirildi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: Bayrama hazırız Erciyes Üniversitesi’nde Yapımı Devam Eden Projeler Birer Birer Hayata Geçiriliyor LÖSEV’in karşılıksız ihtiyaç çekleri kanser hastalarına merhem oluyor BOYTRANS SÜRÜCÜ AKADEMİSİ İLK MEZUNLARINI VERDİ! Şehit Çullu düzenlenen törenle memleketine uğurlandı HABERLEŞMEDE REKOR BÜYÜME Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden spor müsabakalarına seçim arası Yerel seçimler için 5 bin 560 kolluk kuvveti görevlendirildi Kayseri’de sağlık çalışanları ‘sessiz yürüyüş’ gerçekleştirdi Eyvan Sohbetleri'nin Konusu "Kayseri'de Ramazan Gelenekleri" Oldu KESOB Başkanı Şeyhi Odakır’dan 31 Mart açıklaması Gazze İftarı’na Kayseri’de Yoğun İlgi Erciyes Üniversitesi İle TÜZDEV Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
×