Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri dijital dönüşümü başarması gereken bir şehirdir”

Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri dijital dönüşümü başarması gereken bir şehirdir”
Akıllı KOBİ Kayseri Dijital Dönüşüm Konferansı’nda konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek; “ Bu konferansın başarılı olabilmesi için ihtiyaç duyulan yerde, doğru zamanda doğru kişiler eliyle doğru yerde olması gerekiyor. Bu konferans doğru yerde yapılıyor. Kayseri güçlü, rekabetçi KOBİ'leriyle ve güçlü iş dünyasıyla bu konuda yeniliğe açık dijital dönüşümü başarması gereken bir şehirdir” dedi.

Akıllı KOBİ Kayseri Dijital Dönüşüm Konferansı, Kayseri Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansa Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Rektörler, STK Başkanları, Protokol ve katılımcılar katılım sağladı.

Dijital dönüşümün öneminden söz eden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek; “ Bu konferansın başarılı olabilmesi için ihtiyaç duyulan yerde, doğru zamanda doğru kişiler eliyle doğru yerde olması gerekiyor. Bu konferans doğru yerde yapılıyor. Kayseri güçlü, rekabetçi KOBİ'leriyle ve güçlü iş dünyasıyla bu konuda yeniliğe açık dijital dönüşümü başarması gereken bir şehirdir. Artık miladın eşiğindeyiz sanayi devrimi serüveni artık yerini dijitalleşmeye bırakıyor. Dijitalleşmeyi bu dönemde kaçırırsak hem ülke için hem Kayseri için büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya kalacağız” dedi.

Kurum ve kuruluşlarda dijitalleşmek gerektiğini ifade eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; “ Dijital dönüşüm ile ilgili herkesin iddialı çalışmalar ve paylaşımlar yaptığını gördük demek ki artık bu bir gereklilik haline dönüşmüştür. Bizler de bu alanda kendimizi yenilemeliyiz. Kurum ve kuruluşlarımızı dijital dönüşüme mutlaka hazırlamalıyız ve gereğini yapmalıyız” şeklinde konuştu.

Öte yandan Yaşadığımız dünya dinamiklerinin dönüştüğünü ifade eden Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış; “ Yaşadığımız dünya dinamikleri hızla dönüşüyor teknolojinin gelişimiyle beraber dijital kavramının merkezde olduğu bir dünya ortaya çıkıyor. Sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçiş süreci içinde bulunduğumuz yüz yılın ihtiyaçlarına geçmiş yılların çözümüyle cevap vermek neredeyse imkansızdır. Bildiklerimiz artık hayatın yeni beklentilerine cevap vermemeye başladığında değişmek zorunda kalırız. Bu nedenle gerek dünyada gerekse ülkemizde son zamanlarda sıkça teknoloji ve dijitalleşme konuları pek çok etkinlikte özel bir önemle ele alınıyor” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Yagˆmur Suyu Bertaraf Kapasitesi 2 Katına C¸ıkarıldı Mimar Sinan 436. ölüm yıl dönümünde anılıyor 15 Temmuz Şehitleri: Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit Kayseri protokolü şehit mezarlıklarını ziyaret etti 15 Temmuz Şehidi Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay: “Gururumuz acımızı bastırıyor” Kayseri OSB’de 21. Olağan Mali Genel Kurul Gerçekleştirildi Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı
×