Vali Gökmen Çiçek duyurdu: Yahyalı’da rafting alanı açılıyor

Vali Gökmen Çiçek duyurdu: Yahyalı’da rafting alanı açılıyor
Yahyalı ve Tomarza içerisinde bulunan Zamantı Vadisi’nde kano/rafting şampiyonalarının düzenleneceğini söyleyen Vali Gökmen Çiçek, “Önümüzdeki hafta perşembe günü Zamantı Vadisi’nde bir rafting alanının açılışını gerçekleştireceğiz. Tomarza’da dünya kano şampiyonasının düzenlenebileceği seviyede büyük bir çalışmamız var. Yapım izinlerinin alınmasında sürecin sonuna yaklaşıyoruz. Yamula Barajı’nda da kano ve flyboard sporları için çalışmalarımız var, üniversitelerimizin de bu konuda kürek takımlarının kurmasını rica ediyoruz” dedi.

15-22 Nisan tarihleri arasındaki 48’inci Turizm Haftası kapsamında; ERÜ Turizm Fakültesi’nde ‘Kayseri’nin Turizm Değerleri’ Konferansı düzenlendi. Konferansa Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, ERÜ Turizm Fakültesi Dekanı Kenan Güllü, KAYOTED Başkanı Murat Erdal, sektör temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Su sporları hususunda bu yıl içerisinde birçok çalışmalar gerçekleştirileceğini, Yahyalı ve Tomarza içerisindeki Zamantı Vadisi’nde kano/rafting şampiyonalarının düzenleneceğini söyleyen Vali Gökmen Çiçek, “Zamantı’da Türkiye Rafting Şampiyonası’nı başlatarak turizmin yaygınlaştırılmasını sağlayacağız. Önümüzdeki hafta perşembe günü Zamantı Vadisi’nde bir rafting alanının açılışını gerçekleştireceğiz. Tomarza’da dünya kano şampiyonasının düzenlenebileceği seviyede büyük bir çalışmamız var. Yapım izinlerinin alınmasında sürecin sonuna yaklaşıyoruz. Yamula Barajı’nda da kano ve flyboard sporları için çalışmalarımız var, üniversitelerimizin de bu konuda kürek takımlarının kurmasını rica ediyoruz. Yamula Barajı’ndaki faaliyetlerimize de üniversitelerimiz arası kürek takımlarının şampiyonalarıyla başlamak istiyoruz” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Vali Çiçek’ten yamaç paraşütü müjdesi HAVALİMANLARINDAN KİMSE ARANMADAN GEÇEMEYECEK! Vali Çiçek, “Kadın Kooperatifleri 4 ayda 24 milyon ciro yaptı” Kıbrıs Gazisi Nurettin Atalay’ın cenazesi defnedildi 2. Geleneksel Kadın Kooperatifleri Fuarı açılışı gerçekleştirildi Dolmuş şoförü Akcakoca’nın hayali TIR şoförü olmak 2 adet çocuk mumya sergileniyor Kayserili Emniyet Müdürü Gürbüz, hayatını kaybetti ZİÇEV üyeleri ve KİGDER üyelerinden muhteşem konser YHT’LERLE DÜNYA’NIN ETRAFINDA 2003 TUR! Kayseri’de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Kayseri’nin ilk kadın şehidinin annesi, kızının eşyalarını 8 yıldır muhafaza ediyor Yürüyen helikopterin ardından bu kez de yürüyen gemi yaptı Kayseri’de sağlık çalışanları Filistin için sessiz yürüyüş düzenledi Özhaseki, “Halkın denize rahat ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz” Kayseri'den İlk Hac Kafilesi Dualarla Yola Çıktı Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz” Kayseri OSB ERVA Spor Okulu Açıldı İŞKUR İl Müdürü Ak: “Fuar sayesinde bugün bile işe başlayanlar var” AGU¨ Sosyal Bilimler Enstitu¨su¨’nden “Ortadogˆu’da Su¨rdu¨ru¨lebilirlik” C¸alıs¸tayı Dev İstihdam Fuarı Açıldı Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti Vali Çiçek, “Kayseri'nin her yerinde Erva Spor Okulları olacak ve tüm Türkiye'ye yayılacak” Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor” Kayseri’de sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş
×