Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz”

Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz”
Develi Diyanet Gençlik Merkezi Erva Spor Okulları açılış programında konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Her mahallede olacağız hiçbir gencimizi sahipsiz bırakmayacağız. Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz, kurban vermeyeceğiz. Onların sporla, sanatla uğraşmasını istiyoruz çünkü gerçekten buraya çok yakışıyorlar” dedi.

Develi Diyanet Gençlik Merkezi Erva Spor Okulları açılış programı gerçekleştirildi. Vali Gökmen Çiçek ise spor okulunu gezerek öğrencilerle vakit geçirdi. Vali Çiçek, gençlerin spor salonlarında olması gerektiğini, sanatla uğraşması gerektiğini ve her mahallede spor okulu açacaklarını ifade ederek, “Her mahallede bir spor okulu açacağız parolasıyla çıktığımız bu yolda bugün 31. Spor okulunu Develi'de açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her mahallede olacağız hiçbir gencimizi sahipsiz bırakmayacağız. Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz, kurban vermeyeceğiz. Onların sporla, sanatla uğraşmasını istiyoruz çünkü gerçekten buraya çok yakışıyorlar. Spor salonlara bu gençler çok yakışıyorlar. Buranın yapılmasını da emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Develi Belediye Başkanı Adem Şengül ise, “Erva Spor Okulları Develi’de Jandarma Erva var ve biz destek oluyoruz. Sadece ulaşımla alakalı olan konularda da Develi Belediyesi olarak sporcularımıza destek adına taşımacılık faaliyeti de yürütüyoruz. Onların her zaman yanlarında yer alıyoruz, benim de çok önemsediğim şeylerden bir tanesi gençlerimizin sporla haşır neşir olmalarını, onların sporla uğraşmalarını çok destekliyorum. Tabii bunun yanında ilçe olarak nüfusa göre Kayseri'de en çok lisanslı sporcunun Develi'de olmasından da büyük mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

Fenomen Burak Özdemir de şunları söyledi: “Sayın valimiz neredeyse biz de oradayız. Kayseri’ye geldiğim zaman da buradaki güzel projeleri görünce daha da mutlu oluyorum. Maşallah çok güzel bir proje ve sayın valimizin sadece burada değil her alanda gençlere verdiği destek çok kıymetli. Kayseri halkı çok şanslı.”

PAYLAŞ
GÖNDER
×