Üzüm: “Eski belediye başkanlarımızın hizmetleri, başkan olmasa dahi devam edecek”

Üzüm: “Eski belediye başkanlarımızın hizmetleri, başkan olmasa dahi devam edecek”
AK Parti’de, 31 Martta yapılacak olan mahalli idareler seçimi için aday adaylık başvuruları devam ediyor.

Süreç hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, “Belediye başkanı olmak için müracaat eden ve kendisini bu yeterlilikte gören, bu davaya liyakatini belli eden bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Eğer ki değişiklikler olacaksa, bu durumun mevcut belediye başkanlarımızın durumlarından kaynaklı olmadığını belirtiyoruz. Bu döneme kadar hizmet etmiş bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ederim. Hiçbiri ismimize leke sürmedi, bütün belediye başkanlarımız görevlerini liyakatiyle, temiz bir şekilde yaptılar. Bundan sonraki süreçte, değişim olduğunda eğer ki eski belediye başkanlarımızın hizmetleri belediye başkanı olmasa dahi devam edecek” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AKP) 31 Martta yapılacak olan mahalli idareler seçimleri için aday adaylık başvuruları devam ediyor. Başvurular, saat 19.00’a kadar alınmaya devam edecek.

Başvuru süreçlerindeki yoğunluğun devam ettiğini ve süreci ‘demokrasi şöleni’ olarak adlandıran AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, “Başvurmak hem medeni bir cesaret hem de tavır ortaya koymaktır. Belediye başkanı olmak için müracaat eden ve kendisini bu yeterlilikte gören, bu davaya liyakatini belli eden bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Saat 19.00’da başvuru süreleri doluyor ancak sistemdeki gecikmeler de hesaba katılırsa yarın sabah sonuçlar netleşecektir” şeklinde konuştu.

‘ESKİ BAŞKANLARIMIZIN HİZMETLERİ BAŞKAN OLMASA DAHİ DEVAM EDECEK’

Parti milletvekillerinin, genel merkez ve il başkanlıkları birliğiyle masaya oturularak karara varılacağını söyleyen Başkan Üzüm, “Eğer ki değişiklikler olacaksa, bu durumun mevcut belediye başkanlarımızın durumlarından kaynaklı olmadığını belirtiyoruz. Bu değişiklik, mevcut ilçeye daha fazla katkı sağlayabilmek ve dokunuşu daha azla hissettirebilmek içindir. Bu döneme kadar hizmet etmiş bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ederim. Hiçbiri ismimize leke sürmedi, biliyorsunuz ki Kayseri’de 17 belediyemiz var. Bütün belediye başkanlarımız görevlerini liyakatiyle, temiz bir şekilde yaptılar. Bundan sonraki süreçte, muhtemel bir değişimde eski belediye başkanlarımızın hizmetleri belediye başkanı olmasa dahi devam edecek ve yeni belediye başkanlarımız da ailemize hızlı bir şekilde uyum sağlayacak” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan Özhaseki'den Başkan Büyükkılıç'a "Hayırlı Olsun" Ziyareti İYİ Partili Ülker: “Su fiyatlarındaki yüzde 50’lik indirim uygulanmıyor” Başkan Büyükkılıç, “Bizi takip eden siyasi partimizin 2 misli oy almış bir belediye başkanıyım” Özer: “Büyükşehir Belediyesi’nin ödediği banka faizi bir ilçe belediyesinin bütçesi kadar” Koç, “Halk diyor ki; ‘Memduh Başkan seni seviyoruz ama biraz daha kendine çeki düzen ver” “AKP’li Büyükşehir Belediyesi, Suriyelilerin kentte yoğunlaşmasını engelleyecek tedbirler alır mı CHP’li Aşkın Genç’ten iktidarın ekonomi politikasına eleştiri Saadet Partili Coşkun yeniden il başkanı oldu İsmail Özdemir, yeniden!.. “Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı olarak iktidara getireceğiz” AK Parti büyükşehirlerde en çok oyu Kayseri’de kaybetti İtirazlar reddedildi: Pınarbaşı’nda yeniden seçime gidiliyor İl seçim kurulu itirazı reddetti: Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk oldu Özhaseki: “Seçimlerde vatandaşımızın ihtarını herkes almıştır” CHP Kayseri İl Başkanlığı’ndan Pınarbaşı seçimleri için iptal kararına itiraz CHP’li Meclis Üyeleri mazbatalarını aldı Yeşilhisar’da Halit Taşyapan kazandı CHP, Pınarbaşı’ndaki iptal kararına itiraz edecek Başkan Büyükkılıç mazbatasını aldı Başkan Güleser mazbatasını aldı Mazbatasını aldıktan sonra Başkan Palancıoğlu’ndan ilk sözler: Mesaj alındı Pınarbaşı seçimleri iptal edildi Melikgazi İlçe Belediye Meclis Üyeleri kesinleşti Felahiye’de sandıktan CHP çıktı Kayseri, Başkan Büyükkılıç ile devam ediyor
×