Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi

Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, 3’ü devlet üniversitesi olmak üzere toplam 4 üniversitesi bulunan Kayseri’de gerekli tedbirlerin görüşülmesi için düzenlenen 'Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı'nda üniversite temsilcileri ve güvenlik birimlerinin yöneticileri ile bir araya geldi.

Valilik Toplantı Salonunda, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında düzenlenen toplantıya, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Kurtuluş Karamustafa, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Fazıl Özsoylu, Vali Yardımcısı Şenol Esmer, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğg.Yüksel Yiğit, Erciyes Üniversitesi Genel Sekreteri, Prof.Dr.İbrahim Narin, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, ilçe kaymakamları ile ilgili kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri katıldı.

Vali Çiçek, toplantının açılışında yapmış olduğu konuşmada, “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının Kayserimize, öğrencilerimize, öğretim görevlilerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kayserimizde bulunan üniversitelerimizde sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmek için ilgili birimlerimiz her türlü tedbiri alınmış durumdadır” ifadelerini kullandı.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında öğrencilerimizin, kültürel, sanatsal, sosyal faaliyetlerine ve katılacakları konferanslara önem verileceğini ifade eden Vali Çiçek, “Üniversitelerimizde öğrencilerimizin yararlanacağı kültürel, sanatsal faaliyetler ve konferanslar düzenlenmesi gerekmektedir. Bu anlamda üniversitelerimiz gerekli çalışmaları başlatacaklardır" diye konuştu

Toplantı, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından üniversitelerde alınacak olan güvenlik tedbirleri ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından KYK Yurtlarının son durum hakkında yapılan sunumun ardından sona erdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ Tarafından Düzenlenen 5. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı Sona Erdi ERÜ’de Araştırma Dekanlıkları Çalıştayı Düzenlendi Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı ERÜ Malezya’daki 3 Üniversite ile İş Birliği Yapacak ERÜ’ye TÜBA’dan 3 Ödül AGU¨ O¨gˆretim U¨yesi Dr. Erdem’e U¨stu¨n Bas¸arılı Genc¸ Bilim I·nsanı O¨du¨lu¨ NNYÜ’de “Diş Hekimleri İçin Sağlıklı Yaşam Rehberi” sempozyumu Deprem Bölgesinden Kayseri’ye gelen öğretmenlere, Öğretmenler Günü yemeği ERÜ Araştırma Üniversiteleri Sıralamasında Devlet Üniversiteleri Arasında 8. Sırada Yer Aldı Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23'e Ev Sahipliği Yapacak Bakan Yusuf Tekin: “Eğitimin başlangıç noktası ailedir” ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması Öğrencilere teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı AGÜ Öğretim Üyeleri “Dünyanın en etkili bilim insanları” Listesinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ersoy, ERÜ’yü Ziyaret Etti AGÜ Öğretim Üyesi Dr. Koca’ya YÖK’ten Üstün Başarı Ödülü Nuh Naci Yazgan ve Osmanlıdan Cumhuriyete Dönüşüm” Konferansı Üniversite öğrencileri için ‘Kültür Yolu’ gezisi düzenlendi ERÜ Safiye Çıkrıkçıoğlu Ziraat Fakültesi Laboratuvar Binası Temeli Atıldı ERSEM, nitelikli eğitim ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim alanlarını genişletiyor 2022'nin En Etkili Bilim İnsanları listesinde ERÜ'den 30 Öğretim Üyesi yer aldı ERVA Projesi Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi Büyükşehir’in Uzaktan Eğitim Merkezi kurs kayıtları başladı Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine 3 bin kitap Veliler, öğretmenlerin sürekli değişmesinden şikayetçi
×