Üniversite öğrencileri için ‘Kültür Yolu’ gezisi düzenlendi

Üniversite öğrencileri için ‘Kültür Yolu’ gezisi düzenlendi
Kayseri’ye yeni gelen üniversite öğrencilerine yönelik şehri tanıtmak için başta Erciyes Kayak Merkezi olmak üzere kültür yolu gezisi düzenlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Üniversitesi’nde öğrenim gören ve kente yeni gelen üniversite öğrencilerine yönelik şehri tanıtmak için kültür yolu gezisi düzenledi. Büyükşehir Belediyesi'nin Kültür Yolu’nda gerçekleştirdiği rehber eşliğindeki gezide, öğrencilere kentin tarihi eserleri tanıtılırken, Türkiye’nin incisi Erciyes Kayak Merkezi’nde teleferik gezisi de yapıldı.

Kayseri’yi öğrenci şehir olarak niteleyen Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, gezi öncesi yaptığı konuşmada, “Kayseri Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile kültür şehri, tabiat şehri, gastronomi şehri Kayseri’mizi öğrencilerimize gezdirdik. Kış turizmi açısından Erciyes dağı önemli bir değer. Kayseri şehri, öğrenci şehridir” dedi.

‘LÜTFEN BU ŞEHRİ TEPE TEPE GEZİN, KULLANIN’

Öğrencilere bu etkinlik ile birlikte şehri tanıma fırsatı yakalayacaklarını belirten Karamustafa, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kayseri’yi tanıyacaksınız. Önce kültür yolunu gezeceksiniz, sonrasında da Erciyes Dağı’na gideceksiniz. Şehrimizi tanımanız, öğrenim gördüğünüz şehrimizi bilmeniz kıymetli. Erciyes Kayak Merkezi’mizi ve imkânlarını tanıma fırsatı elde edeceksiniz. Bunun için Erciyes A.Ş.’mizin değerli yönetim kurulu başkanına, Hamdi beye teşekkür ediyoruz. Buna benzer etkinliklerimiz ileride de olacak. İnşallah sizlerin sadece kampüste değil, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif birçok etkinliklerle buradan daha nitelikli bir şekilde mezun olmanız için elimizden geleni yapacağız. Tekrar Büyükşehir Belediyemize, sayın başkanımıza ve bütün ekibe teşekkür ediyoruz.”

Yeni eğitim öğretim döneminde 13 binin üzerinde yeni öğrenci olduğunu söyleyen Elcuman, “Sizler her biriniz şehrimizi tanıtmada gönül elçisi olacaksınız. Yarın bir gün şehri iyi tanıdıkça, şehrin güzelliklerini anladıkça arkadaşlarınıza, yakın çevrenize bunu anlatacaksınız. Bence bu çok değerli. Umarım çok keyifli bir gezi olur. Rehber arkadaşlarımız size eşlik edecekler. Şehrin bir miktar zenginliğini, hepsini değil ama bir miktar zenginliğini anlatacaklar. Biz birçok imkân sunmaya çalışıyoruz size. Lütfen bu şehri tepe tepe gezin, kullanın. Her bir köşesini, sokağını ayrı ayrı öğrenin.” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Erciyes Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı Kayseri Üniversitesi ile Osman Ulubaş Köşk Anadolu Lisesi Arasında İki Ayrı Protokol İmzalandı Rektör Prof. Dr. Altun, Uluslararası Öğrenciler ile Buluştu Eğitimci Merve Gülcemal, ERVA'da 'Edeb'i Anlattı ERÜ, Sürdürülebilirlik 2024 Sıralamasında 8. Oldu ERÜ Tarafından Düzenlenen 5. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı Sona Erdi ERÜ’de Araştırma Dekanlıkları Çalıştayı Düzenlendi Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı ERÜ Malezya’daki 3 Üniversite ile İş Birliği Yapacak ERÜ’ye TÜBA’dan 3 Ödül AGU¨ O¨gˆretim U¨yesi Dr. Erdem’e U¨stu¨n Bas¸arılı Genc¸ Bilim I·nsanı O¨du¨lu¨ NNYÜ’de “Diş Hekimleri İçin Sağlıklı Yaşam Rehberi” sempozyumu Deprem Bölgesinden Kayseri’ye gelen öğretmenlere, Öğretmenler Günü yemeği ERÜ Araştırma Üniversiteleri Sıralamasında Devlet Üniversiteleri Arasında 8. Sırada Yer Aldı Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23'e Ev Sahipliği Yapacak Bakan Yusuf Tekin: “Eğitimin başlangıç noktası ailedir” ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması Öğrencilere teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı AGÜ Öğretim Üyeleri “Dünyanın en etkili bilim insanları” Listesinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ersoy, ERÜ’yü Ziyaret Etti AGÜ Öğretim Üyesi Dr. Koca’ya YÖK’ten Üstün Başarı Ödülü Nuh Naci Yazgan ve Osmanlıdan Cumhuriyete Dönüşüm” Konferansı Üniversite öğrencileri için ‘Kültür Yolu’ gezisi düzenlendi ERÜ Safiye Çıkrıkçıoğlu Ziraat Fakültesi Laboratuvar Binası Temeli Atıldı ERSEM, nitelikli eğitim ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim alanlarını genişletiyor
×