Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından Eğitimcinin Eğitimi Kursu düzenlendi

Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından Eğitimcinin Eğitimi Kursu düzenlendi
Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından Türkiye'de bir ilk olarak Kayseri'de Eğitimcinin Eğitimi Kursu düzenlendi. 8 gün boyunca devam eden kurs sonrasında başarılı olanlar Eğitimcinin Eğitimi sertifikası alacak ve Türkiye genelinde yamaç paraşütü antrenörü yetiştirebilecek.

Yamaç paraşütü dalında Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından Türkiye'de bir ilk olarak Kayseri'de Eğitimcinin Eğitimi Kursu düzenlendi. Kursa katılan 15 kişi Türkiye genelinde yamaç paraşütü antrenörü yetiştirebilecek. Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından açılan 3. Kademe Yamaç Paraşütü Antrenörlük Kursuna 15 Kişi katıldı. Eyüp Yıldırım tarafından verilen ve 8 gün boyunca devam eden kurs sonrasında başarılı olanlar Eğitimcinin Eğitimi sertifikası alacak ve Türkiye genelinde yamaç paraşütü antrenörü yetiştirebilecek.
Kayseri'de düzenlenen Eğitimcinin Eğitimi Kursu'nu, Türkiye Hava Sporları Federasyonu As Başkanı Abdullah Kahraman, THSF Yönetim Kurulu üyesi Adem Hasgül, Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Serdar Sarıçam, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Spor Şube Müdürü Yakup Deliktaş, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ebru Sonal, 3.Kademe Yamaç Paraşütü Antrenörü Eyüp Yıldırım, Kayseri Yamaç Paraşütü Kulübü Yöneticisi Habibullah Efendigil ziyaret etti. Heyet ziyarette, düzenlenen kurs ile ilgili olarak bilgiler aldı.
Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, yamaç paraşütü sporunun Kayseri'de gelişmesinin önemli olduğunu vurgulayarak, "Kayseri, turizmin her alanında Sayın Valimiz Gökmen Çiçek'in önderliğinde bir atılım yaptı. Son zamanlarda büyük rağbet gören yamaç paraşütü dalı da Kayseri'nin turizmine ve sporuna büyük katkı sunuyor. Bu alanda şehrimizin gelişmesi ve merkez haline gelmesi için çaba sarf eden Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanına ve yetkililerine, kurs için Kayseri'yi seçtiklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×