Ticaretin ve ekonominin merkezinde Dış Ticaret Lisesi

Ticaretin ve ekonominin merkezinde Dış Ticaret Lisesi
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, eğitimin ve eğitimcinin dostu Melikgazi Belediyesi olarak, 140 ülkeden fazla ülkeye mal ve ürün ihracat eden Kayseri’de Dış Ticaret Lisesi açılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Dünyanın ulaşım yollarının artması ve kolaylaşması ile çok küçüldüğünü ve ticaretin artık evrensel yapıldığını belirten hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Artık ticaret bir klavye tuşu ile yapılmaktadır. E-ticaretin artması ve yaygınlaşması yanında büyük çaplı dış ticaret için mevzuatı bilen, liman, havayolu gibi mal sevkiyat konularında eğitimli personelin önemi artmaktadır. Kayserimizde ülkemize hatta dünyaya marka olmuş birçok şirketimiz mevcuttur. Bu açıdan Melikgazi Belediyesi olarak Dış Ticaret Lisesi açılması için çalışma başlattık. Ulusal ve uluslararası iş piyasasına kendini taşıyabilen, sorgulayan, fikir üreten, kendini geliştiren ve kariyer hedefleri koyabilen bireyler yetiştiren öğrenciler mezun edecek bu okulumuz.” dedi.
Başkan Dr. Palancıoğlu, teknoloji atölyeleri, teknoloji lisesi gibi özel eğitim merkezleri için çalışmaların devam ettiğini ve dış ticaret lisesi ile ticaretin ve ekonominin merkezi Kayseri’ye yeni bir vizyon kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyükşehir'in 'kar' timi hafta sonu 276 mahalle yolunu açtı Talas’ın sokak hayvanları özel ekibi Melikgazi'de 2020 geri dönüşümde rekor yılı oldu Melikgazi’de pandemi kısıtlamasında kültür hizmetine devam edildi Kocasinan’ın Yunus Emre dönüşüm Konutları için noter huzurunda kura çekildi Kocasinan’ın kentsel dönüşümüyle 336 aile, yeni evlerinin heyecanını canlı yayınla yaşayacak Kar yağdı, Talas Belediyesi anında müdahale etti Kocasinan'ın kentsel dönüşümü kesintisiz devam ediyor Hacılar beyaza büründü Başkan Çolakbayrakdar’dan sürücülere ve vatandaşlara çağrı Talas personeline yangın eğitimi Palancıoğlu, AK Parti Melikgazi yönetim kuruluna 2020 yılında gerçekleştirilen hizmetleri anlattı Talas Osman-Nevriye ASM açılış için gün sayıyor Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan mahalle ziyaretlerini sürdürüyor Çolakbayrakdar: "Yeni araç filosuyla projeleri hızla hayata geçireceğiz" Ticaretin ve ekonominin merkezinde Dış Ticaret Lisesi Bünyan'da aylık 87 bin metreküp atık su arıtılıyor BAŞKAN YALÇIN'DAN ZİNCİDERE GÖLETİ MESİRE ALANINA İNCELEME KOCASİNAN’DA BU KIŞ, HİÇBİR İHTİYAÇ SAHİBİ ÜŞÜMEYECEK Palancıoğlu, "En ucuz enerji tasarruf edilen enerjidir" Esentepe'ye yeni bağlantı yolu için çalışmalar başladı Başkan Çolakbayrakdar’ın gönüllere dokunan projeleri geniş yankı uyandırdı Mekilgazi'de yeni hizmet araçları meclis üyelerine tanıtıldı Başkan Palancıoğlu meclis üyelerine geri dönüşüm tesisini gezdirdi Başkan Çolakbayrakdar, "Dönüşümle 825 aile bu kışı sıcacık evlerinde geçiriyor"
×