Reklamı Kapat

THE KAYSERİ LOFT HOTEL YİNE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

THE KAYSERİ LOFT HOTEL YİNE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
The Kayseri Loft Hotel Yine Bir İlki Gerçekleştirdi. Düzenlenen Türk Dünyası Gastronomi Workshop'u büyük ilgi gördü.

Türk Dünyası Gastronomi Workshop''unu gerçekleştiren The Kayseri Loft Hotel Azeri, Uygur ve Çerkes mutfağının efsaneleşen lezzetlerini öğrenmek ve uygulamak isteyenlere kapılarını açtı. Gerçekleştirilen etkinlik büyük ilgi görürken Çerkes dans gösterisi ve müzikleri de etkinliğe farklı bir hava kattı.

Türk Dünyası Gastronomi Workshop''una ilişkin bilgi veren The Kayseri Loft Hotel Yöneticisi Sosyolog Dilek Albayrak, “Uzun ve köklü bir geçmişe dayanan Türk devleti değişik etnik grupları içerisinde barındırmış dolayısıyla kültür yelpazesi çok geniş olan millettir.  Milletimiz, kendi kültürü ile ilgili örf adet ve geleneklerini yüzyıllar boyunca yaşatmış, çok zengin bir kültür ortaya çıkmıştır. Bu kültür yemeklerimize de yansımış ve değişik damak tadına hitap eden yöresel yemekler oluşmuştur. Bu yemeklerimizi yaşatmak, öz kültürümüze sahip çıkmak adına böyle bir çalışma yapmaya karar verdik.” dedi.

Türk Dünyası Gastronomi Workshop''u içeriğine ilişkin bilgiler paylaşan Albayrak, “Kafkas yemekleri, Uygur yemekleri ve Azeri yemeklerinden örnek yemekler seçtik. Bunlar; Çerkes mantısı, Gınnış, Uygur mantısı, Uygur pilavı, Çüçüre, Şekerbura. Bu yemeklerin ortak noktası hamur. Biz de hamurla nasıl yapıldığını gösterelim ardından da açık büfemizde sergileyip tadına bakalım dedik. Kültüre özgü dansları sergileyelim. Hep beraber hem öğrenelim hem de eğlenelim istedik. Amacımıza da ulaştığımızı düşünüyorum. Keyifli yüzler görmek bizi çok mutlu etti. Sizin aracılığınızla davetimize katılan, çalışmamıza destek veren tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Albayrak, The Kayseri Loft olarak aralıklarla etkinliklerinin devam edeceğini ifade ederek, eğitime ve değişime açık herkesi etkinliklerine beklediklerini sözlerine ekledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×