Reklamı Kapat

Tele takılan Karaleyleği işçiler kurtardı

Tele takılan Karaleyleği işçiler kurtardı
Kayseri'de nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tele takılan Karaleyleği, demiryolu işçileri kurtardı.

Olay, Sarıoğlan ilçesinde Karagöz – Yeniçubuk demiryolu 472. kilometrede meydana geldi. Demiryolu taşıtlarına elektrik enerjisi sağlamak amacıyla kullanılan katener hattına takılan Karaleyleği gören işçiler hemen müdahale etti.

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Karaleylek bulunduğu yenden kurtarılarak ilk müdahalesi yapıldı. Yaralı halde olan leylek daha sonra tedavisinin yapılması için Kayseri Hayvanat Bahçesi’ne teslim edildi.

KARALEYLEK KUŞUNUN ÖZELLİKLERİ

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Karaleylek, leylekgiller familyasından bir kuş türüdür. Gagası aşağı doğru kıvrık, tüyleri kara, uzun bacaklıdır. Boyu 95–100 santimetre, kanat açıklığı 145 –155 santimdir. Erişkinin başı, boynu, göğsü ve üst tarafı parlak siyah, karnı beyazdır ve kanat altında kanadın gövdeye birleştiği bölümde küçük beyaz bir üçgen vardır. Ergenin rengi daha mattır, koyu zeytin yeşili-kahverengi gövdesi ve yeşilimsi bacakları ve gagası vardır.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri hafta sonu hava nasıl olacak? İtfaiye ekipleri araç motoruna giren kediyi kurtardı Erciyes Uluslararası Bisiklet Yarışları Yeniden Start Aldı AKADEMİK ODALAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ Büyükkılıç'tan OSB Başkanı Yalçın'a Ziyaret Jeoloji Mühendisi Özdemir: “Olası bir depremde 2008 öncesi binalara dikkat” Özhaseki: “Ankara-Niğde Otoyolu’nun, Kırşehir-Kayseri bağlantısının yol işaretlemeleri tamamlandı” Otobüs ve minibüslerde yolculara emniyet kemeri zorunluluğu geldi Eczacılar ülke genelinde iş bırakma kararı aldı Şehitlerin kanı yerde kalmadı! 22 terörist öldürüldü Erciyes'te Uluslararası Bisiklet Yarışları Devam Ediyor ERÜ’lü öğrencilerin tasarımı Tarımsal İnsansız Kara Aracı, TEKNOFEST’te finale kaldı Birecik’teki saldırıda yararlanan asker şehit oldu Şehidin evini kurşunlayanlar yakalandı, ifadeleri oldukça ilginç! Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç özel çocukları ve ulu çınarları ziyaret etti Şehidin kanı yerde kalmadı: 13 terörist öldürüldü Şarkıcı Metin Işık kimdir? KAYÜ ile Erciyes A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Hudut karakoluna roketli saldırı: 1 asker şehit, 4 asker yaralı Ovit Tüneli ile yıllık 15.5 milyon TL tasarruf sağlandı Dondurmacılar isyanda!.. Gelin ve damatların fotoğraf tercileri belli oldu Başkan Büyükkılıç: "Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım" Şehir merkezinde termometreler 40 dereceyi gösterdi Eski tip ehliyetti olan elini çabuk tutsun!
×