Tasarladıkları roket ile Türkiye 18’ncisi oldular

Tasarladıkları roket ile Türkiye 18’ncisi oldular
Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Kocasinan Teknoloji Festivali’nde (KOCAFEST) öğrencilerin tasarımları sergilenirken yarışmalar da gerçekleştiriliyor. VOLTATEAM takımı ise geçen yıl tasarladığı roket ile Türkiye 18’ncisi oldu ve bu yıl yüksek irtifa kategorisinde yeniden yarışmaya katılıyor.

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanı’nda KOCAFEST düzenleniyor. Öğrenciler, bilim ve teknoloji alanında yaptıkları ilginç ve farklı projeleri ile hem yarışıyor hem de ürünleri sergiliyor. VOLTATEAM Mekanik Bilim Başkanı Zeynep Özçelik ise geçen yıl tasarladıkları roket ile Türkiye 18’ncisi olduklarını belirterek, “Orta İrtifa Yarışlarından sonra Yüksek İrtifa yarışlarına katılacakların belirtti. Bu araçlarla geçen seneki yarışmalara katıldık. Kart üretimlerine de geçtik. Roketimiz ile geçen yıl ilk defa yarışmaya katılmamıza rağmen Türkiye 18’ncisi olduk. 3 raporlama sürecinden geçiyoruz. 2’sinden derece alarak yarışmaya gittik. Orada da eleme süreçleri oldu, atışımızı gerçekleştirdik ve Türkiye 18’ncisi olduk. Bu yıl Yüksek İrtifa kategorisine katılacağız, ilk raporumuzu geçtik. İkinci raporumuzu yolladık ve açıklanmasını bekliyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Yagˆmur Suyu Bertaraf Kapasitesi 2 Katına C¸ıkarıldı Mimar Sinan 436. ölüm yıl dönümünde anılıyor 15 Temmuz Şehitleri: Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit Kayseri protokolü şehit mezarlıklarını ziyaret etti 15 Temmuz Şehidi Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay: “Gururumuz acımızı bastırıyor” Kayseri OSB’de 21. Olağan Mali Genel Kurul Gerçekleştirildi Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı
×