Reklamı Kapat

Talas'ta yaşlılara özel merkez

Talas'ta yaşlılara özel merkez
Talas Belediyesi ilçede yaşayan yaşlılara yönelik Gündüz Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yaptıracak.

Yaptığı birbirinden özel çalışmalarla sosyal belediyecilikte adından söz ettiren Talas Belediyesi, yine farklı bir projeyi hayata geçiriyor.

Yukarı Talas Mahallesi’nde inşa edilecek Gündüz Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yapımıyla ilgili Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve hayırsever Yunus Büyükkuşoğlu’nun vekili İdris Yaşar tarafından protokol imzalandı.

“BÜYÜKLERİMİZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA EMANET EDİLECEK”

Başkanlık makamında gerçekleşen protokol imza töreninde konuşan Başkan Yalçın, yaşlıların baş tacı olduğunu belirterek, “Bizde yaşlılık hürmet makamıdır. Onlara hürmet ve izzeti ikramda kusur etmemek gerekir. Bizler de eşi ve kendisi çalışan olup evinde bakacak kimsesi bulunmayan vatandaşlarımızın, büyüklerini gönül rahatlığıyla gündüz emanet edebilecekleri bir merkezi hayata geçirmek için proje geliştirdik. Bu kapsamda Yukarı Talas'ın doğal güzellikleri arasında hayırseverimiz Yunus Büyükkuşoğlu tarafından yaptırılacak Gündüz Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi için vekili Sayın İdris Yaşar ile protokol imzaladık. Bu merkezde büyüklerimizin bir yandan bakımları yapılarken diğer yandan da yaşıtlarıyla sosyalleşip rehabilitasyonları sağlanacak. İlçemize hayırlı olmasını diliyor, hayırseverimiz Sayın Büyükkuşoğlu'na teşekkür ediyorum.” dedi.

MERKEZDE NELER OLACAK?

4 bin metrekarelik arazide 1950 metrekaresi kapalı olarak inşa edilecek merkezde terapi odaları, yaşlı bakım odaları, revir, seminer odaları, resim, akıl oyunları, müzik ve el işi atölyeleri, ortak sosyalleşme alanları, fizyoterapi odası, hipoterapi odası, spor alanları, yüzme havuzu ile duş gibi bölümler yer alacak.

Doğayla iç içe olacak şekilde tasarlanan merkezde yaşlılar, hem fiziki olarak hem de ruhen daha sağlıklı şekilde günlük yaşamlarını sürdürecek.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kocasinan Akademi Mimarsinan spor tesisi açılıyor Büyükşehir, 3 Bin 200 Küçükbaş Hayvanın Dağıtımı İçin 16 İlçede Kuraları Tamamladı Talas'ta engelsiz oyun parkı hizmette Büyükkılıç: "Kayseri'ye Kulak Verildiğinde, Tarih Sizi Çağırır" Başkan Çolakbayrakdar, Ziyagökalp’de vatandaşlara müjdeler verdi Talas’a bir kütüphane daha geliyor! Başkan Büyükkılıç'a Bakan Bozdağ'dan Çevre Dostu Ulaşım Ödülü Talas’ın yollarına güven ve konfor çizgileri Kocasinan’dan huzurlu bir yaz için haşere ile mücadele Konteynerler geliyor “tarım anneleri ev’leniyor” Büyükşehir Meclisi Önemli Kararlar Aldı Büyükkılıç'tan Ulu Çınarlar ile Şiirli, Şarkılı "Sergi" Açılışı Kocasinanlı öğrenciler, şanlı ecdatla buluşuyor Çolakbayrakdar, “Turgutreis Mahallesi’ni de yeniliyoruz” YAHYALI ANA GİRİŞİ GÜZELLEŞİYOR Büyükkılıç'tan "Çarşı Cephe ve Zemin Düzenlemesi" İçin İstişare Toplantısı ‘Maharetli Eller’ kaldığı yerden devam Talas'ta yaşlılara özel merkez Büyükkılıç'tan Gençlere 19 Mayıs'ta Hem Spor Hem de Konser Müjdesi Talas’ta okullar arası atık toplama kampanyası Kocasinan’dan Kayseri’nin trafiğini rahatlatacak yeni ulaşım aksı Büyükşehir'de "Raylı Sistem Ağı" Toplantısı Gerçekleştirildi Büyükkılıç, Ankara'da İstişare Toplantısına Katıldı Büyükkılıç: "Fidanlar da Gençlerimiz de Ülkemizin Geleceği" Büyükşehir'in Spor Projesi, "Büyük" Turnuvaların Gözdesi Oluyor
×