Talas’ta kentsel dönüşüm evleri Kura ile sahibini buldu

Talas’ta kentsel dönüşüm evleri Kura ile sahibini buldu
Talas Belediyesinin ilçedeki yapı stokunu yenileyerek daha güvenli ve modern yaşam alanları inşa etmek amacıyla başlattığı kentsel dönüşüm birinci etap çalışmalarında kura heyecanı yaşandı. Çekilen kura ile Harman Mahallesi 62 Evler Sitesinden hak sahibi 65 vatandaş evlerine kavuştu.

Talas Belediyesi Meclis Salonundaki programa Belediye Başkan Yardımcısı Koray Kök, Harman Mahallesi Muhtarı Rafet Livana, belediye görevlileri ve 65 dairenin hak sahibi ile temsilcisi katıldı.

“ANAHTAR TESLİMİ 10 MART’TA”

Programın açılışında konuşan Talas Belediye Başkan Yardımcısı Koray Kök, “Bugün belediyemizin önderliğinde hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesinde çekilecek kura ile hak sahipleri konutlarını belirleyecek. Rabbim ağız tadıyla huzurla oturmayı nasip etsin. İki bloktan oluşan sitemizin bir bloğundaki 65 dairenin kura çekimini noter huzurunda gerçekleştireceğiz. Allah nasip ederse Talas Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Yalçın’ın talimatıyla 10 Mart’ta anahtar teslim törenini düzenlemeyi planlıyoruz. Arada pandemi vardı, Allah beterinden esirgesin deprem felaketi vardı. Zor bir süreçten geçtik ama Allah’ın izniyle bu çalışmamızı tamamladık. Hepinize hayırlı olsun.” dedi.

Konuşmanın ardından 8. Noter Başkâtibi Necati Kalelioğlu nezaretinde hak sahipleri kuralarını çekerek dairelerini belirledi.

Çocuklarıyla, eşleriyle ve büyükleriyle kura çekim törenine gelen vatandaşlar duydukları mutluluğu ifade ederek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak Kayseri Havalimanı yeni terminal binası ilk yolcularını karşıladı Talas'ta 'Dijital Baba' Söyleşisi Talas’ta kentsel dönüşüm evleri Kura ile sahibini buldu Talas Personeline İş Güvenliği Eğitimi 2024’ün İlk Antika Pazarına İlgi Büyüktü Kocasinan’da Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı Talas Gençlik Merkezi’nde Küçük Prens tiyatro oyunu sahnelendi Büyükkılıç, Terminal binasının yenileneceğini duyurdu Başkan Taşyapan kentsel dönüşüm proje alanını yerinde inceledi Başkan Yalçın'a 5 Yılda 10 Ödül Başkan Arslan, çatı ve oluk yapım çalışmalarını inceledi Çanakkale’den Cumhuriyete 100. Yıl Müzesi Talas'ta açıldı Suya 1 yıl zam yapılmama kararı alındı İncesu’da ‘Fidan Dik Orman Olsun, Yaşayacak Yurdun Olsun’ sloganı ile 5 bin çam fidanı dağıtıldı Başkan Büyükkılıç ile Büyükşehir'de "2023" Böyle Geçti Talas’ta Hilye-İ Şerif Odası Ziyaretçilerini Bekliyor Talas-Şuşa Kültür Köprüsünde Sona Yaklaşıldı Kayseri’de İlk Ve Tek Olan ‘Eğitim Aile Sağlık Merkezi’ Açıldı Talaslı Öğrencilerden Başkan Yalçın’a Teşekkür Ziyareti Hospice Projesi'nde Sona Doğru
×