Talas’a 13,3 milyon liralık yatırım

Talas’a 13,3 milyon liralık yatırım
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından bir Talas ilçesine bir yılda toplam 13 milyon 389 bin TL değerinde altyapı yatırımı yapıldı.

KASKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezi ile ilçelerin altyapı ihtiyacını karşılayabilmek adına 2021 yılında da önemli projelere imza attı. Büyükşehir’den yapılan açıklamaya göre KASKİ, nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Talas ilçesine 2021 senesinde 5 milyon 122 bin 259 lira maliyet ile 18 bin 317 metre içme suyu şebeke hattı, 6 milyon 380 bin 890 lira maliyet ile 14 bin 566 metre kanalizasyon şebeke hattı imalatı gerçekleştirdi. İçme suyu ve kanalizasyon yatırımlarının toplam maliyeti ise 13 milyon 389 bin lira olduğu belirtildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas ve diğer yerleşim birimlerinin altyapı sorunu yaşamaması için KASKİ’nin yoğun şekilde çalıştığını söyledi. Başkan Büyükkılıç yaptığı açıklamada, “KASKİ’miz yaşam kaynağımız olan suyu, kaliteli ve kesintisiz şekilde vatandaşlarımıza ulaştırmak, mevcut kaynakları en verimli şekilde kullanarak israfı engellemek, altyapı ihtiyaçlarının eksiksiz olarak karşılanması ve atık suların çevreye zarar vermeden uzaklaştırılması noktasında 7/24 prensibi ile çalışıyor. İnsan sağlığı ile doğrudan ilişkili olan tüm bu faaliyetler titizlikle yapılıyor. Belirli misyon, vizyon ve ilkeleri dikkate alarak hazırlanan projeler sayesinde daha kaliteli hizmet sunmayı hedefliyoruz. Çok şükür bütçemizin elverdiği ölçüde 2021 yılında önemli projelere imza atıldı. İlçe halkımıza hayırlı olsun. Yatırımlarımız 2022 yılında da hız kesmeden sürecek” ifadelerine yer verdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kocasinan Akademi’nin yıl sonu sergisi çok beğenildi KASKİ, Yeni Sanayi'de Altyapı Hatlarını Güçlendiriyor Başkan Büyükkılıç, 13 Milyon Tl'lik Projede 3 Bin 200 Adet Küçükbaş Hayvan Dağıttı İletişim Küresi'nde Kayseri Kariyer Günleri Başladı Başkan Çolakbayrakdar, 50 yıllık sorunu çözüme kavuşturdu Vali Gökmen Çiçek: “Develi çok daha fazla hizmeti hak eden bir ilçe” Müze Özendirme Yarışması’ndan Ahi Evran Esnaf ve Sanatkârlar Müzesi’ne ödül Kocasinanlı öğrenciler, Çanakkale yolcusu Büyükşehir, 3 Bin 200 Küçükbaş Hayvan Dağıtımına Başlıyor Başkan Yalçın’dan vergi hatırlatması: “Son gün 31 Mayıs” 50 Günde 50 Bin!... Büyükşehir-Hayırsever işbirliğinde yeni bir projede daha Kocasinan Akademi’den göz kamaştıran yıl sonu sergisi açıldı KASKİ, Yemliha Mahallesi'ndeki Kanalizasyon Sorununu Çözdü Kayseri Ulaşım A.Ş.'den Parkomat Alanlarında Yeni Uygulama Kocasinan Akademi’den yıl sonu sergisi Büyükşehir'den "Empati Parkuru" Kocasinan Akademi Mimarsinan Spor Tesisine muhteşem açılış Talas’ta gezi otobüsüyle 19 Mayıs coşkusu Develi’de ‘fidanlar çürümeye terk edildi’ iddiası Kocasinan Gençlik Kulübü, Kuşçu Marina’da gençlere eşsiz bir gün yaşattı Büyükşehir'den Çarşıya Estetik Dokunuş Başkan Büyükkılıç'tan Kayserililere Muhteşem 19 Mayıs Kutlaması Kocasinan Akademi Mimarsinan spor tesisi açılıyor Büyükşehir, 3 Bin 200 Küçükbaş Hayvanın Dağıtımı İçin 16 İlçede Kuraları Tamamladı
×