Talas personeline yangın eğitimi

Talas personeline yangın eğitimi
Talas Belediyesi’nde görev yapan personele yangın eğitimi verildi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından düzenlenen programda günlük hayatta yaşanabilecek yangınlı kazalara karşı yapılması gerekenler ve yangın anında davranış eğitimi verildi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Amiri Fatih Çukurlu tarafından verilen yangın eğitim programında parlama, patlama, yangın ve yangından korunma yöntemleri anlatıldı. Ayrıca belediye bahçesinde de tatbikat yapılarak mutfakta ve diğer alanlarda oluşabilecek yangınlarda yapılması gerekenler hakkında uygulamalar gösterildi.
Yangına ilk müdahalenin önemine vurgu yapan Eğitim Amiri Çukurlu, “Yangında ilk müdahale çok önemli. Eğer bir odanın içinde yangın çıktıysa ilk 1 dakika çok önemlidir. Burada yapılacak doğru hamle, yangının büyümesinin önüne geçebilir” dedi.
Binalardaki yangın merdivenlerinin önemine dikkat çeken Çukurlu, yangın merdivenlerinin boş ve her an acil çıkışa hazır olması gerektiğinin altını çizdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Dörtayak Türbesi aslına uygun restore edildi Kocasinan'da vatandaşların memnuniyeti çalışma şevkini arttırıyor Üretim, ihracat, döviz ve işgücünün adresi: "Kayseri Serbest Bölgesi" Kocasinan’da ihtiyaç sahibi ailelerin soğuk kış gününde gönülleri ısındı Melikgazi nikahta 21. yüzyılın 21. yılının 21. günü yoğunluğu yaşandı Başkan Yalçın: "Çalışmalarımıza katkı koyanlara teşekkür ediyorum" Gesi’nin tarihi güvercinlikleri gün yüzüne çıkacak Hayırseverler işbirliğiyle Kocasinan’a 3 yeni okul Talas Belediyesi’nden Sarıkamış’a ‘son yolculuk’ Kocasinan'da elektronik atıklar ekonomiye kazandırılıyor Palancıoğlu, MHP yönetimine 2020 hizmetlerini anlattı Talas’ta 15 günde 12 yeni iş yeri açıldı Danışmentgazi Mahallesi’nde bir ihtiyaç daha giderildi Kocasinan'ın kentsel dönüşümünde vatandaş mutlu ve huzurlu Büyükşehir'in 'kar' timi hafta sonu 276 mahalle yolunu açtı Talas’ın sokak hayvanları özel ekibi Melikgazi'de 2020 geri dönüşümde rekor yılı oldu Melikgazi’de pandemi kısıtlamasında kültür hizmetine devam edildi Kocasinan’ın Yunus Emre dönüşüm Konutları için noter huzurunda kura çekildi Kocasinan’ın kentsel dönüşümüyle 336 aile, yeni evlerinin heyecanını canlı yayınla yaşayacak Kar yağdı, Talas Belediyesi anında müdahale etti Kocasinan'ın kentsel dönüşümü kesintisiz devam ediyor Hacılar beyaza büründü Başkan Çolakbayrakdar’dan sürücülere ve vatandaşlara çağrı Talas personeline yangın eğitimi
×