Reklamı Kapat

Talas Belediyesi’nden Yerel Yönetim Politikaları Çalıştayı

Talas Belediyesi’nden Yerel Yönetim Politikaları Çalıştayı
Talas Belediyesi tarafından Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu hiyameyelerinde hazırlanan Belediye Hizmet Rehberleri Öncülüğünde Yerel Yönetim Politikaları Çalıştayı gerçekleştirildi. Yayınlanan rehberlerle ilgili yurt çapında ilk kez bir bilimsel toplantı Talas'ta gerçekleştirilmiş oldu.

Çalıştaya AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Cumhur İttifakı Talas Belediye Meclis üyeleri ile belediye personeli katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, hedeflerinin çalıştayın sonucunda her konuyu Talas özelinde yerelleştirerek ve güncelleştirerek kısa-orta ve uzun vadede kullanacakları yol haritası hazırlayıp hızla ve güvenle ilerlemek olduğunu söyledi.

“TALAS’TA NELER YAPARIZ?”

Başkan Yalçın, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin tecrübeleri ışığında çalıştıklarını belirterek, “Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu tarafından hazırlanan Yerel Yönetimler Rehberleri ışığında Talas’ta neler yaparız diye fikir üretmek için bu çalıştayı gerçekleştiriyoruz. Burada emeğini esirgemeyen bütün mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

“YILLARDIR YAPTIKLARI HEPİMİZİ GURURLANDIRIYOR”

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de, Başkan Yalçın’ın hizmetlerini anlatmaya gerek olmadığını ifade ederek, “Bu çalıştay da güzel bir çalıştay olmuş. Ellerine sağlık. Varsa eksiklerimizi bu çalıştayda görerek gidermek önemli. Başkanımızın yıllardan beri Büyükşehir Belediyesi, Van ve Talas’ta yapmış olduğu hizmetler hepimizi gururlandırıyor.” diye konuştu.

"MUSTAFA BAŞKANLA ÇALIŞTIĞINIZ İÇİN SANSLISINIZ"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ise, Başkan Yalçın’dan övgüyle bahsederek, “Mustafa Bey gibi bir başkanla yola çıktığınız için şanslısınız. İyi niyetli, gayretli, çalışkan, helal-haram konusunda titiz bir arkadaşımız. Sizler onun ekibisiniz. Hepinizi de öyle görüyoruz. Kendi mesleklerinizi özümseyin. İyice anlayarak dinleyerek yeniliklere açık olarak da inşallah hizmetinize devam edin. Bu vesileyle değerli başkanı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

BELEDİYE PERSONELİNE TEŞEKKÜR

Konuşmasında Talas Belediyesi personeline de ayrı bir parantez açan Özhaseki, “Sizlere de gösterdiğiniz gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü anketlere de sizin çalışmalarınız yansıyor. Başkan orkestra şefi gibi küçük bir değnekle idare ediyor ama asıl iş sizlerde. Vatandaş sizinle muhatap olup, sizinle konuşuyor. Siz de vatandaşın belediyeden mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlarsanız artı yazılıyor. Yok eğer vatandaşa ters davrandıysanız –Allah korusun- eksi yazarak gidiyor başkana. O yüzden ekip olarak yaptığınız çalışmaların anketlere yansıması konusunda ben yerel yönetimler başkanı olarak memnunum. Allah razı olsun diyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki tarafından çalıştay başlatıldı. 21 farklı konu başlığındaki çalıştay gün boyu sürerek yeni fikir ve projeler raporlandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Karadut Beste Yarışması'nda büyük gün yaklaşıyor Kocasinan Belediyesi'nden 'Sıcacık Destek' Talas’ta asfalt çalışmaları hız kesmiyor... Talas Millet Bahçesi Projesi adım adım ilerliyor Kocasinan’ın saklı cenneti ‘Bayramhacı’ turizme kazandırılıyor Kocasinan Belediyesi, geri dönüşümle geleceği ve doğayı koruyor Kayseri Büyükşehir’in 2022 yılı bütçesi 1 milyar 800 milyon TL Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 2’nci uygulama etabında 560 bağımsız bölüm yıkıldı Pınarbaşı Belediyesi ile COD Enerjiden çiftçiye tam destek Sakaltutanlılar istedi Başkan Yalçın yaptı Melikgazi Belediyesi'nde şok gelişme!.. Büyükşehirin ulu çınarlarından çocuklara moral desteği Ali Dağı'nda 20 bin ağaç daha toprakla buluştu Başkan Çolakbayrakdar: "Kocasinan yeşil kalkınma hedefinin lokomotifi olacak" Genç Talas’a Ankara’da Büyük ilgi Çolakbayrakdar, “Hizmetlerimizle okuyan bir nesil yetiştiriyoruz” Talas’a 4 yeni okul için imzalar atıldı Çolakbayrakdar, “Kendi kendine yeten belediye olarak standartları artırıyoruz” Başkan Büyükkılıç’tan Erciyes’e yeni yatırımlar KASKİ KIŞA HAZIR Başkan Yalçın: “Bu ödülde herkesin emeği var” Atatürk'ün talimatıyla yapılan okul restore edilmeyi bekliyor Büyükkılıç: “Kayseri Kitap Fuarı için tüm hazırlıklar tamamlandı” Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Talas Belediyesi’ne ödül Başkan Büyükkılıç: “Kayseri’ye Ödüller Yakışır”
×