Taksi şoförlerinden örnek davranış: Günlük kazançlarını SMA hastası çocuklar için bağışlayacaklar

Taksi şoförlerinden örnek davranış: Günlük kazançlarını SMA hastası çocuklar için bağışlayacaklar
Kayseri’de taksi şoförlüğü yapan Yusuf Mutlu ve Yaşar Avcı bu pazartesi ve haftaya pazartesi olmak üzere toplam iki gün elde ettikleri kazancı SMA hastası çocuklara bağışlayacak.

Kayseri'de yaşayan Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip2 hastalığıyla mücadele eden Hasan Çınar Süyüm ve Melih Eymen Ceylan için 2 taksici Yusuf Mutlu ve Yaşar Avcı, bu pazartesi ve haftaya pazartesi olmak üzere toplam 2 gün elde ettikleri kazançlarını çocuklara bağışlayacaklar. Taksici Yusuf Mutlu, Bu pazartesi Hasan Çınar Süyüm için haftaya pazartesi ise Melih Eymen Ceylan için kazançlarını bağışlayacaklarını belirtti.

Bizim amacımız bir farkındalık oluşturmak değil, bir yüreğe dokunmak, can suyu olabilmek diyen taksici Yusuf Mutlu “Bu fikir Yaşar Beyden çıktı ama bizim ilk gördüğümüz parklar oldu. Çocuklar parkta oynarken SMA’lı çocuklar parka gidemiyor evde oynuyorlardı. Ne yapabiliriz düşüncesiyle yola çıktık. Biz bu pazartesi ve haftaya pazartesi toplam iki gün akşama kadar çalışacağız. Kazancımızı SMA hastası çocukların Iban’ına yatıracağız. Dekontunu aileyle ve kendi hesaplarımızda paylaşacağız. Ve halkımızın desteklerini bekliyoruz. Ne kadar çok müşteri o kadar çok Iban olur. Bir nebze Hasan Çınar’a umut olmaya çalışacağız. Vatandaşlarımızdan ricamız herkesin kendi kullanmış olduğu sabit taksisi vardır. O gün için bizi tercih etsinler. Tüm taksicilerden destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
PRESTİJ PROJESİ: ANKARA-İZMİR YHT HATTI Bakanlık ve Büyükşehir, Erciyes'in Eteklerine 271 Bin Fidan Dikecek Kayseri'de sağlık çalışanları Filistin için ‘sessiz yürüyüş’ gerçekleştirdi OSB Teknik Kampüsü için imzalar atıldı Vali Çiçek Develi’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi Vali Çiçek, “İlimizde de hissedilen deprem nedeniyle saha taraması başladı, olumsuzluk yok” Tokat’ta meydana gelen 5,6 şiddetindeki deprem Kayseri’den de hissedildi Bünyan Cezaevi bahçesine 4 bin meyve ağacı dikildi Vali Gökmen Çiçek: “Bu şehirde asla uyuşturucu sattırmayacağız” Vali Gökmen Çiçek duyurdu: Yahyalı’da rafting alanı açılıyor Vali Gökmen Çiçek: “Turizmciler, gelecekte çok kıymetli bir konumda olacaklar” ‘Kayseri’nin Turizm Değerleri’ Resim Sergisi açıldı Dev İstihdam Fuarı Kayseri’de kurulacak Vali Yardımcısı Tekeş, “Spor okullarıyla birlikte 8 bin sporcu sayısını aşacağız” Vali Gökmen Çiçek: “Kayserinin hazineleri yerlerinde boş durmayacak” Vali Yardımcısı Tekeş, “ERVA Spor Okullarını mahalle bakkalından yakın hale getirmek istiyoruz” "Kapuzbaşı Şelalelerimiz Ziyaretçi Akınına Uğruyor" 48’inci Turizm Haftası başladı: Hafta boyunca etkinlikler düzenlenecek Soğanlı Vadisi Ziyaretçilerle Dolup Taşıyor FAHİŞ BİLET FİYATINA SIKI DENETİM Çocuklara Özel Kitap Fuarı ve Şenliği 10 YILDA 330 BİN SİBER SALDIRI ENGELLENDİ! Lösemili çocuklar Ramazan bayramını kutladı 750 Yıldır ayakta duran yapı: Hacı Kılıç Camii ve Medresesi Lise öğrencileri şehitlerin ismini sınıflarda yaşatıyor
×