Tahir Nursaçan'ın adaylığı konusunda bomba iddia!

Tahir Nursaçan'ın adaylığı konusunda bomba iddia!
Kayseri OSB seçimine sayılı günler kala bomba bir iddia gündeme geldi. Kayseri OSB eski başkanı Tahir Nursaçan’ın adaylığı konusunda ortaya atılan iddialar seçim öncesi kulisleri karıştırdı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kararı ile görevden el çektirilen ve halen ağır ceza mahkemesinde yargılanmasına karşın 24 Haziran’daki olağanüstü genel kurulda başkanlık için aday olduğunu sosyal medya paylaşımı ile kamuoyuna duyuran Kayseri OSB eski başkanı Tahir Nursaçan’ın adaylığı konusunda bakanlık tarafından onay verilmediği iddia edildi. 

Bakanlığın söz konusu adaylığa ilişkin, ağır ceza mahkemesinde yargılamanın devam etmesi ve görevden el çektirme işlemi gerçekleştirilmesi nedeniyle yeniden adaylığın hukuken mümkün olamayacağı yönünde görüş bildirdiği iddia edildi. 

Tahir Nursaçan’ın adaylığı konusunda hukuki yolların kapalı olduğunun bakanlık yetkililerince kendisine bildirildiği ise iddialar arasında yer aldı. 

TAHİR NURSAÇAN BİLİYOR İSE NEDEN KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPMIYOR?
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, adaylığı konusunda hukuki yolların kapalı olduğu yönündeki görüşünün, eski başkan Tahir Nursaçan’a bildirildiği iddiasının gündem gelmesine karşın Nursaçan’ın neden bu durumu kamuoyu ve OSB sanayici ile paylaşmadığı ise akıllarda soru işaretleri oluşturdu. 

Nursaçan’ın seçim çalışmaları için sahada çok yer almadığı ve eski bölge müdürü Ali Yaprak’ın OSB sanayicilerini arayarak oy istediği de diğer bir iddia olarak gündeme geldi,

PAYLAŞ
GÖNDER
Tele takılan Karaleyleği işçiler kurtardı ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı
×