Suya yüzde 30 ek indirim mecliste kabul edildi

Suya yüzde 30 ek indirim mecliste kabul edildi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda su faturalarına yüzde 30 ek indirim kararı oy birliği ile kabul edildi. Su indirimi 1 Nisan’dan itibaren sene sonuna kadar geçerli olacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı Nisan Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Mecliste Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın geçtiğimiz aylarda söz verdiği su faturalarına yüzde 30 indirim önerisi de mecliste görüşüldü.
Mecliste konuşan Başkan Büyükkılıç, “Kamuoyuna açıklamış olduğumuz 1 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere sene sonuna kadar suya yüzde 30 indirimi ekliyoruz. TEFE, TÜFE’yi sabitledik, daha önce yüzde 20 indirim yaptık, şimdi de yüzde 30 indirim kararı aldık. Yeni yıl başına kadar geçerlidir” dedi.
Öte yandan talep, meclis üyelerince oy birliğince kabul edildi.

BESİCİLERE “SU FATURASI” DESTEĞİ SÜRECEK

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, hayvancılığı desteklemek amacıyla hayvancılıkla uğraşanların tahakkuk edecek su faturalarının yüzde 50’sinin Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmasına devam edileceğine karar verdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×