Reklamı Kapat

Sürücü, yolcu, öğrenci ve yayalara yönelik trafik eğitimleri verildi

Sürücü, yolcu, öğrenci ve yayalara yönelik trafik eğitimleri verildi
Kayseri’de jandarma ekiplerince, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, karayollarını kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığın ve paydaş kurum ve kuruluşlarla işbirliği ve koordinasyon içerisinde trafik güvenliğine olan katkılarının artırılması amacıyla sürücü, yolcu, öğrenci ve yayalara yönelik trafik eğitimi verildi.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, karayollarını kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığın ve paydaş kurum ve kuruluşlarla işbirliği ve koordinasyon içerisinde trafik güvenliğine olan katkılarının artırılması amacıyla çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda jandarma ekiplerince 1-31 Mayıs 2023 tarihleri arasında sürücü, yolcu, öğrenci ve yayalara yönelik trafik eğitimleri verildi.

İlçe milli eğitim müdürlükleri ile koordine kurularak okullarda, trafikte, araç içerisinde, emniyet kemeri kullanımının önemini vurgulamak amacıyla Emniyet Kemeri Simülasyon aracıyla uygulamalı eğitimler verildi. Trafik dedektifleri projesi kapsamında ise 3-17 yaş grubunda bulunan çocuklara trafik eğitim ve bilgilendirme semineri icra edildi, ilçelerdeki 74 ilkokul ve ortaokulda toplamda 9 bin 534 öğrenci ile Kayseri İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan 12 bin 352 vatandaşa trafik güvenliğinin sağlanması maksadıyla eğitim faaliyetleri düzenlendi.

Faaliyet sonucunda çocuklara trafik çocuk dergisi, boyama kitabı, broşür ve kırmızı düdük dağıtıldı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Mevlid Kandili Mesajı Felahiye Belediyesi anıtmezarı restorasyonunu tamamladı Vali Çiçek, “Kayseri 2024 Avrupa Spor şehri seçildi” Türkiye Adalet Akademisi’nin Tapu İptali ve Tescil Davaları meslek içi eğitimi Kayseri’de başladı Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi Pınarbaşı Kaymakamlığına Mesut Bolat atandı Zirvede “Erciyes’in Gelecek Vizyonu” sunumu Şehit Polis memuru Murat Akpınar için mevlid okutuldu Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' belli oldu Sarız’da Karabağ hassasiyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, “Muhtarlar mahallenin abisi, ablası” Tomarza Kaymakamlığına Ali Buzkaya atandı ERÜ mağaza açıldı Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi Kayseri OSB Sağlık Merkezi Projesinde Ön Fizibilite Çalışması Gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Altun, Göreve Gelişinin 1 Yılını Değerlendirdi Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor Kültepe’de 4 bin 100 yıllık buğdaylar bulundu Cuma günü çöl tozu geliyor! Vali Çiçek, Gaziler Onuruna Yemek Verdi Çiçek, “Ahilik Teşkilatı, Medeniyetimizin Dünyaya Armağan Ettiği En Büyük Hediyelerden Birisidir” Altınokta Körler Derneği Kayseri Şube başkanı Atmaca güven tazeledi URALOĞLU TUSAŞ’I ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU Şehidimize Son Görev Kayseri OSB Başkanı Yalçın: “Kayseri’yi Fuarlar Şehri Yapmak İçin Çalışıyoruz”
×