Sürücü, yolcu, öğrenci ve yayalara yönelik trafik eğitimleri verildi

Sürücü, yolcu, öğrenci ve yayalara yönelik trafik eğitimleri verildi
Kayseri’de jandarma ekiplerince, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, karayollarını kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığın ve paydaş kurum ve kuruluşlarla işbirliği ve koordinasyon içerisinde trafik güvenliğine olan katkılarının artırılması amacıyla sürücü, yolcu, öğrenci ve yayalara yönelik trafik eğitimi verildi.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, karayollarını kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığın ve paydaş kurum ve kuruluşlarla işbirliği ve koordinasyon içerisinde trafik güvenliğine olan katkılarının artırılması amacıyla çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda jandarma ekiplerince 1-31 Mayıs 2023 tarihleri arasında sürücü, yolcu, öğrenci ve yayalara yönelik trafik eğitimleri verildi.

İlçe milli eğitim müdürlükleri ile koordine kurularak okullarda, trafikte, araç içerisinde, emniyet kemeri kullanımının önemini vurgulamak amacıyla Emniyet Kemeri Simülasyon aracıyla uygulamalı eğitimler verildi. Trafik dedektifleri projesi kapsamında ise 3-17 yaş grubunda bulunan çocuklara trafik eğitim ve bilgilendirme semineri icra edildi, ilçelerdeki 74 ilkokul ve ortaokulda toplamda 9 bin 534 öğrenci ile Kayseri İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan 12 bin 352 vatandaşa trafik güvenliğinin sağlanması maksadıyla eğitim faaliyetleri düzenlendi.

Faaliyet sonucunda çocuklara trafik çocuk dergisi, boyama kitabı, broşür ve kırmızı düdük dağıtıldı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı Bayramda Şehitler dualarla yâd edildi Acemi kasaplar hastanenin yolunu tuttu Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Kurban Bayramı Mesajı... UZMANI UYARDI: ACEMİ KASAPLAR DİKKAT, BAYRAMINIZ KANLI BAYRAMA DÖNÜŞMESİN! Sağlık çalışanlarından Filistin için ‘Sessiz Yürüyüş’ PTT’DEN EMEKLİLERE YÜZDE 20 İNDİRİM
×