Sultan Sazlığı, yeni evlenen çiftler için de doğal stüdyo oluyor

Sultan Sazlığı, yeni evlenen çiftler için de doğal stüdyo oluyor
Dünya evine giren çiftlerin doğal stüdyo olarak kullandığı Sultan Sazlığı, her mevsim ayrı güzel. Kış kuşlarının gelmesiyle de bölge ziyaretçi akınına uğruyor.

Kayseri’nin Develi, Yeşilhisar, Yahyalı ilçe sınırlarında bulunulan Sultan Sazlığı Milli Parkında kış kuşlarının gelmeye başlaması ile canlılık arttı. Düğün çekimleri için de çiftler, Sultan Sazlığı tercih edilen mekanların başında geliyor.

‘GELİN VE DAMATLAR BURAYI DOĞAL STÜDYO OLARAK KULLANIYOR’

Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Kuş Cenneti’nde gönüllü olarak tanıtım faaliyetlerinde bulunan Atilla Atasoy, bölgenin kuş gözlemcileri, fotoğraf sanatçıları ve turistlerin yoğun ilgisini çektiğini söyledi. Havaların soğumasıyla birlikte bölgede göçmen kuş yoğunluğunun arttığını belirten Atasoy, “Kışın gelen göçmen kuşları görmek için çok sayıda kişi bu dönemde buraya geliyor. Ayrıca son yıllarda gelin ve damatlar da burada fotoğraf çektirmek için bölgeyi doğal stüdyo olarak kullanmaya başladılar. Sultan Sazlığı’nın bir diğer önemli özelliği de Yılkı atlarının burada yaşaması. Atları yakından görmek ve onlara binmek isteyenler çok fazla. Erciyes’in manzarası da buradan bir başka güzel” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
“Erciyes’i önümüzdeki dönemde termal turizmle de buluşturacağız” KESOB ile Türkiye İş Bankası arasında işbirliği protokolü imzalandı Türkiye’de Kayak Eğitiminin Merkez Üssünde 7’den 70’e Herkes Kayak Öğreniyor Başkan Akay, “Milletvekilliği için görüşmüş olsam kimseden gizlemem!” Sarıoğlan’da Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi açıldı Okul servis ücretlerine zam geldi Karaismailoğlu: 2022’de Yerli Ve Milli Uygulamalarla 138 Bin 445 Siber Saldırıyı Engelledik Bakan Akar, tarihi kalede vatandaşlarla buluştu Kayseri’de vatandaşlar tepkili, dinamit fabrikası istenmiyor Büyükkılıç, Erciyes'te Kayak Severlerle Buluştu LÖSEV mutlu et paketleri ile mutluluk paylaştıkça çoğalıyor YRP ve HÜDA PAR, Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıları kınadı MÜSİAD ‘Başarı Ödülleri’ sahiplerini buldu Beklenen kar yağışı Erciyes’te başladı Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığına İbrahim Kaya atandı İsveç'te Kur'an-I Kerim'in Yakılması Yahyalı’da Protesto Edildi ASKON’DAN BÜYÜKELÇİLİK ZİYARETLERİ Meteoroloji’den, Kayseri için sarı ve turuncu kod uyarısı Kayseri için "sarı" uyarı: Fırtına ve sağanağa dikkat Regaib Kandili bugün idrak edilecek BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN REGAİB KANDİLİ KUTLAMA MESAJI Başkan Büyükkılıç'a Yılın İlk Ödülü TBB'den Odakır: “Melih Eymen için de elimizden geleni yapalım” Büyükkılıç: “Sanayicimiz çalıştıracak eleman arıyor, illa kamu olacak diye bir şey yok” Korkutan deprem!
×