Reklamı Kapat

“Suda KASKİ vurgunu!”

“Suda KASKİ vurgunu!”
Son dönemlerde yüksek gelen su faturalarından dolayı Yeniden Refah Partisi Kayseri il Başkanı Önder Narin, "Kaski'nin ihmalkarlığının cezasını neden vatandaş çekiyor?” diyerek eleştirilerde bulundu.

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin açıklamasında, "Özellikle kırsal ilçelerde su faturaları anormal bir şekilde yüksek geliyor,normalde su saatleri aylık düzenli olarak okunsa vatandaş 2.28 den ödeyecek ama malesef her ay düzenli olarak okunmadığı için vatandaş sanki gecikmeli ödemiş gibi  3.20 den ödüyor,Kaski'nin ihmalkarlığının cezasını neden vatandaş çekiyor? Aradaki fark cirolara nasıl yansıtılıyor?  İlgili müdürler durumun farkındamı?

Develi  Yahyalı Ve Tomarza gibi ilçe başkanlıklarımızla iletişime geçerek su faturalarından dolayı şikayet eden vatandaşlarımızın sayısı giderek artmaya devam ediyor. İlçe başkanlarımızın bölge raporlarında da sürekli aynı konu gündeme geliyor. Vatandaşımız zaten yüksek fiyatlı olan temel ihtiyaç maddesi su faturasını ödemekte zorlanırken birde haksız yere yüksek gelen faturalarla mücadele etmeye çalışıyor.

Bizler vatandaşın bu selzeşini gündeme getirerek ilgili kurumların inceleme yapıp , kamuoyunu bilgilendirmesini ve sorunun çözüme kavuşturulmasını talep ediyoruz. Konunun takipçisi olacağız. Çözüme kavuşmaması durumunda gerekli resmi işlemleri başlatarak vatandaşın hak arayış mücadelesine destek olacağız." ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
×