Reklamı Kapat

SP’li Mahmut Arıkan: “Dünya belirsiz bir süreçle karşı karşıyadır”

SP’li Mahmut Arıkan: “Dünya belirsiz bir süreçle karşı karşıyadır”
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Yardımcısı Mahmut Arıkan, koronavirüsle ilgili olarak, “Sadece ülkemiz değil tüm dünya koronavirüs sebebi ile belirsiz bir süreçle karşı karşıyadır” dedi.

SP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Korona virüsle ilgili konuşan Arıkan, “Sadece ülkemiz değil tüm dünya korona virüs sebebi ile belirsiz bir süreçle karşı karşıyadır. Bu süreç dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, hasta olanlara acil şifalar, diliyorum. Sürece olumlu katkılarıyla destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Henüz tamamlanmamış ancak pozitif eğilim gözlemlenen süreçte fedakar bir şekilde tedbirlere uyan vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Biliyorum zor bir süreç yaşanıyor. Vatandaşlarımız biraz daha sabır gösterip alınan tedbirlere uydukları takdirde; kendilerini korudukları gibi toplumun tüm fertlerini de koruyacaklarını bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Ramazan ayını bereketi ile yaşamayı ümit ederken, ülkemizde; film senaryolarını aratmayan prodüksiyonlar, algı çalışmaları, sosyal medya oyunları, kamplaşma arayışları, veliaht kavgaları derken her gün yeni bir senaryo ile karşı karşıya kalıyoruz. Yazılan senaryolar ile ilgili birçok soru akla gelebilir ama, olması gereken gündem bunların hiçbirisi değil. Daha önceki açıklamalarımızda, ülkemizin değerlerine destek olunduğu takdirde birçok başarılı çalışma gerçekleştirileceğini ifade etmiştik. Kısa zamanda belli bir aşamaya getirilebilen aşı projesi, solunum cihazı üretimi, yazılımcı yetiştirme fikri, bahsettiğimiz güzel çalışmalardan birkaçıdır” şeklinde konuştu.

“Betona değil, insana yatırım” diyen Arıkan, “Defalarca ifade ettik. Yatırımları betona değil insana yapın, desteği faiz lobisine değil, üretime verin. Maalesef dinlemediler, milletin kendi gayretleri ile ortaya koyduğu çalışmalar ile geçmişi unutturmaya çalışmaktalar. İçerisinde adaletin olmadığı Adliye sarayları, geçiş garantili yollar ve hapishane yapmak yerine, gerekli destekler sağlanıp üretim canlandırılmış olsaydı bugün ülkemiz çok daha farklı bir noktada olacaktı. Bugün bir fırsat daha doğdu, doğan fırsatı lütfen bu sefer değerlendirin. Her şeyin yeniden düşünülmesi gereken şu günlerde, Ramazan ayının da bereketine sığınıp; geçmişte yaptığınız yanlışların, yapılmaması halinde nasıl bir noktada olabileceğimizi gelin bir düşünün, salgın yönetiminde milletimizin gösterdiği gayret her türlü takdire şayandır. Mecburi çalışma gerektirmeyen ve ihtiyaçlar dışında genel itibari ile milletimizin gösterdiği tutum ve hassasiyet, kendisini büyük olarak gören devletlerde olan bitenden (askerin sokağa çıkması gibi) çok öte kardeşler topluluğunun göstergelerini taşımakta. Belki de süreci avantaja dönüştüren en önemli özelliğimiz kardeş olarak hareket eden bir millet olmamızdır” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
İyi Partili Kazım Yücel: Esnafın dayanacak gücü kalmadı Yeniden Refah İl Başkanı Narin: Artık esnafın sesini duyun COŞKUN: ERBAKAN HOCA ANLAŞILMADI İYİ Partili Ataman'dan AK Partili Nergis'e çağrı MHP Kayseri İl Başkanı Tok'tan Hocalı Katliamı mesajı: Asla esarete boyun eğmeyiz "HDP, PKK'NIN SİYASİ SÖZCÜSÜ VE UZANTISI" SP'li Aktaş'tan Başkan Büyükkılıç'a Yeraltı Çarşısı eleştirisi... "Süreç ne ise, o süreç aynen işleyecektir" YÜCEL: YEM İTHAL EDİYORSAK BU BİZİM AYIBIMIZ CHP’Lİ ARIK: “GELİN BERAT’IN KAFESİNİN KAPILARIN AÇALIM” CHP’li Arık’tan AK Parti’li Tamer’e Asgari Ücret Tepkisi Özhaseki, "Seçmen kardeşlerimin her bir oyunun kutsal olduğuna inanıyorum” MHP’nin acı günü AK Parti TBMM Grup Amiri Ergen'in annesi son yolculuğuna uğurlandı İYİ Partili Kazım Yücel’den Milli Eğitime çağrı: Bütün öğrencilere burs verin Bahçeli: "Okyanus ötesinden ülkemize istikamet çizdirmeyiz" “3-5 Oy İçin Teröristten Medet Ummadık” CHP'li Karaoğlu'ndan Özhaseki'ye tepki... Özhaseki: “Bu topraklardaki dışarının uşaklarını temizlemeye ant içtik” CHP'Lİ ÇETİN ARIK TERÖRÜ LANETLEDİ VE EKLEDİ... Bahçeli: “CHP, HDP, İP ve diğer marjinal partiler PKK’nın safına girmişlerdir” Özhaseki, “Şehitlerimizin intikamını alacağız” SP'li Aktaş vatandaşın araç muayene çilesini dillendirdi ARIK: “GÜNDE 9 KİŞİ İNTİHAR EDİYOR” İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Ataman: Ücretli öğretmenlerimizin sesine kulak verelim
×