SP’li Aktaş’tan Mustafa Palancıoğlu’na taksi durakları eleştirisi

SP’li Aktaş’tan Mustafa Palancıoğlu’na taksi durakları eleştirisi
Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, AK Partili Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nu bu kez de taksi durakları üzerinden eleştiri yağmuruna tuttu.

Başkan Aktaş 3 ayrı taksi durağını örnek göstererek, Başkan Mustafa Palancıoğlu’na seslendi: “Tek bir standartta taksici esnafımızın ihtiyacını görecek şekilde ve Melikgaziye yakışır modern duraklar. Bu şekilde tüm taksi durakları yenilenmelidir. Başka şehirlerde bunu yapmış ve çokda güzel başarmış belediyeler var. Ancak ben Sn. Palancıoğlu’nun bunu yapabileceğini hiç sanmıyorum.” dedi.

SP’li Aktaş, “Sn. Palancıoğlu Melikgazide asfalt dökmek, park yapmak ve çevre temizliğinden başka bir şeye bakmıyor sanırımki hem verdiği sözü unutuyor hemde taksici esnafımızın sıkıntılı durumundan bi haber.” Şeklinde konuştu.

“Sultan taksi 27 mayıs caddesinde yıllar evvel sultan hamamının kenarında bulunan durakları yıkılmış. Yaklaşık 15 yıldır kendilerine bir durak kabini yapılmasını bekliyorlar. “ diyen Aktaş, Taksi durağının olduğu yere eski, ahı gitmiş, vahı kalmış bir bank koymuşlar. Üzerinede Sultan Taksi yazmışlar. Onunda yazısı neredeyse silindi silinecek durumda.Çay yapamıyorlar, yemek yapamıyorlar, soğuk havada sıcak bir ortamda oturacak bir yerleri yok maalesef. Kendi araçlarının içinde oturarak idare ediyorlar. Bir durak kabini için Büyükşehir belediyesine, Ukomeye ve Melikgazi belediyesine müracaat etmişler. Ancak bugüne kadar hiçbir sonuç alamamışlar. Yani kısacası orada yıllardır bir rezillik yaşıyorlar.” İfadelerini kullandı.

 

Kızılay hastanesinin köşesi Asya taksi.yi de örnek veren Başkan Aktaş, “Sn. Palancıoğlu aylar evvel bölgede temizlik yaparken bu durağı ziyaret etmiş. Onlarda duraklarının iyi olmadığını ve yenilenmesi gerektiğini söylemişler. Sn. Palancıoğlu da Pvc malzemeden yapılmış bu durağı yenileyeceğini söyleyerek söz vermiş. Ancak söz o söz olmuş. Aradan geçen 9 ay süresince maalesef hiçbir şey yapmamış.” diye konuştu.

Hunat cami köşesinde otobüs duraklarının yanındaki Sun taksiye ilişin de çağrıda bulunan Başkan Aktaş, “Sun taksi durağı da aynı şekilde gelişi güzel pvc malzemesinden yapılmış. Melikgazi bölgesinde neredeyse tüm duraklar bu şekilde. Bu duraklardan Sn. Palancıoğlu her ay 300 ila 400 tl arasında kira alıyor. Aslında yapılması gereken mimari bir gözle estetik bir durak çalışması yapılmalı. Tek bir standartta taksici esnafımızın ihtiyacını görecek şekilde ve Melikgaziye yakışır modern duraklar. Bu şekilde tüm taksi durakları yenilenmelidir. Başka şehirlerde bunu yapmış ve çokda güzel başarmış belediyeler var. Ancak ben Sn. Palancıoğlu’nun bunu yapabileceğini hiç sanmıyorum. Ama Sn. Başkan hiç olmazsa şu Sultan Taksi deki Sultan bank rezilliğini ortadan kaldırın ve taksicilerin istediği durağı yapın. Ama lütfen Pvc den olmasın. Ayrıca Sn. Başkan Kızılay hastanesinin önündeki Asya taksiye verdiğiniz sözüde tutun ve durağı yenileyin lütfen. Biliyorsunuz söz önemlidir.” diye konuştu.

 

PAYLAŞ
GÖNDER
Rasim Arı’dan hodri meydan Kazım Yücel dert dinledi: Faturalar can yakıyor Erbakan: Asıl cahillik Peygambere ve eşine dil uzatılmasına ifade özgürlüğü demektir Babacan: “Bu kriz, el yapımı bir krizdir” CHP’li Arık’ın ‘emekli maaşı’ önergesi reddedildi Kayseri için demediğini bırakmayan Rasim Arı, AK Parti’den istifa etti Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Narin: Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu CHP İl Başkanı Özer'den AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'e 3 kuruşluk tazminat davası Kayseri’de Covid-19 yüzde 100 arttı Erbakan iktidara yüklendi: Ne adalet kaldı ne kalkınma! Bakanlık, 'hızlı tren' ile ilgili çıkan iddiaları yalanladı Erbakan: İlk iş çiftçiye, memura, işçiye yüzde 100 maaş zammı yapacağız 8 bin doktor Türkiye’den gitmek istiyor Muharrem İnce’nin ilginç çağrısına partilerin yanıtı merak ediliyor Fatih Erbakan'dan çok konuşulacak zorunlu PCR testi açıklaması CHP’li vekil Çetin Arık’ı kızdıran icraat: Kayseri’den neyin intikamını alıyorsunuz? Özhaseki, “2023 seçimlerinde bir kez daha destan yazacağız” Muharrem İnce 14 Ocak’ta Kayseri’de İYİ Partili Kazım Yücel: "Kürsü yerinde, toplantı meclis salonunda" SP İl Başkanı Coşkun: Düşünmek eleştirmek suç olmaktan çıkarılmalı Özdemir: Maaşlardaki artış vatandaşı memnun etti BAKAN YARDIMCISI GÜRCAN’DAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A BÜYÜK ÖVGÜ YRP Başkanı Narin: “Memura verilen maaş artışı, enflasyon karşısında kayboldu” MHP ‘Sevdamız Kayseri’ dedi, sorunlara çözüm üretti Gelecek Partisi’nde istifa şoku
×