Reklamı Kapat

SP’li Aktaş’tan, Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu’na eleştiri bombardımanı

SP’li Aktaş’tan, Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu’na eleştiri bombardımanı
Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Melikgazi Belediyesi’nin 80 günde 80 park yapımı projesinin tanıtımına ilişkin yaşanan süreci ve yapılan harcamaları eleştiren açıklamada bulundu.


Aktaş konuya ilişkin açıklamasında, “Melikgazi Belediyesi önce 80 günde ne yapılır diye haftalık ücreti 1000 tl olan bilbordalara ilan verdi. Sonra 80 günde 80 park yapacağız diye törenle açıklama yaptıktan sonra tekrar 80 günde 80 park yapacağız diye aynı bilbordlara yine ilan verdi. Yani bir park yapacağız demek için neden belediyenin parasını çarçur ediyorsunuz anlamış değilim.” dedi.

 

 

 

 


Aktaş’ın açıklaması şöyle;

 


“Siz milletin parası ile siyasi olarak kendi reklamınızı yapıyorsunuz ve buradan siyasi geleceğinize bir yatırım yapıyorsunuz. Yoksa park yapacağız demek için  bu kadar vaveylaya ne gerek var altı üstü park işte yaparsınız geçersiniz.

Sn. Başkan bu şehirde 130.000 in üzerinde işsizler ordusu var. Park işini bırakın park ve bahçeler müdürünüz ilgilensin. Siz bu şehirdeki işsiz insanlarla ilgilenin. Bu şehirde arabanızla ışıklarda dururken; Ya camınızı silmek için biri geliyor,ya mendil satan,ya su satan yada dilenen birisi geliyor. Işıklar bunlarla dolu. Markete gidiyorsunuz yine kapıdan çoluk çocuğu ile dilenen birisi geliyor yanınıza. Camiye gidiyorsunuz çıkarken yine dilenen insanlar. Çöp kovalarını karıştırarak kağıt ve plastik toplayan yüzlerce insan var bu şehirde. Bu konularla ile ilgili ne yaptınız şimdiye kadar. Yanlarına gidin neden bu işi yaptığını sorun. Meslek edinmişse gereğini yapın. Yok ihtiyaçtan yapıyorsa bu şehrin kurumları var. Valiliği var,kaymakamlığı var,sosyal yardımlaşması var,aile ve sosyal politikilar il müdürlüğü var,vakıflar var. Gereğini yapın ve ihtiyacını görün. En önemlisi ona bir iş imkanı sağlayın.

Bu şehirde seyyar satıcılar her geçen gün aratarak çoğalıyor. Bunu çözmek için toplandınız. Bir karar aldınız. Sonuç; Hiçbir şey. Çözmek için seyyar satıcıların arabalarını sattığı ürünleri ellerinden zorla aldınız. İnsanlar işsiz olduğu için bir araba üzerine üç beş domates biber bir şeyler koyup satıp evine ekmek götürmeye çalışıyor ama siz onun işsizliğini sıkıntısını çözmek yerine zor kullanarak halletmeye çalışıyorsunuz. Bu sorunun bir tek çözümü var oda bu insanlara iş imkanı temin etmek. Zor kullanarak bu problemleri çözemezsiniz.

Tüm bu nedenlerden dolayı bu şehirde sosyal patlamalar ve intiharlar yaşanıyor.

Sn. Palancıoğluna,Büyükşehir belediye başkanımızı ve tüm belediye başkanlarına söylüyorum. Ülkemizin ileri gelen iş adamlarını ziyaret edin. Onların kayseriye yatırım yapmaları için girişimlerde bulunun. Çıkın yurt dışına,Türki cumhuriyetlere,Avrupaya gidin. Oradaki iş adamları ile görüşün. Kayserimize yatırım yapmaları için onları teşvik edin. Gerekirse araziyi bedava verin. Ama yatırımları Kayserimize çekmeye ve bu şehirdeki işsizlerimize iş imkanı sağlamak için çalışın ve gayret edin.

Bir iştirak kurun. Adı Tarım Aş. Olsun. Şehirdeki ekilebilecek tüm alanları ekin. Buralarda bu insanları çalıştırın. Ürettiğinizi satın. Şehrimizin önemli bir değeri olan Glaboru hasatı başladı. Bu meyveyi değerlendirin. Bakın Konya şeker NOON diye bir içecek üretti. Bizde benzer bir içeceği Glaboru ile tesis kurarak üretebiliriz. Bir marka oluşturabiliriz. Neden yapmıyorsunuz?

Siz diyorsunuki; Belediye iş bulmaz. Ülkeyi yöneten Ak parti iktidarıda diyorki devlet fabrika yapmaz. Soruyorum size; Peki bu insanların derdine kim çare olacak?”

 

PAYLAŞ
GÖNDER
MHP Melikgazi İlçe Başkanlığı'ndan 'Askıda Tablet' projesi Başkanlardan Çopuroğlu’na ‘Hayırlı Olsun’ ziyareti Ataş: "18 yılda Türk tarımı bitme noktasına gelmiştir" Başkan Çopuroğlu mazbatasını aldı Ataş, intihar ve cinayetleri meclis gündemine taşıdı Erdoğan, “Biz güçlü durdukça Türkiye de güçlü duracaktır” “Avrupa Müslümanlara açtığı cephe ile aslında kendi sonunu hazırlıyor” Şaban Çopuroğlu yeniden Başkan Kadir Has Stadı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazır MHP İl Başkanı Tok, "Bozkurt bizim, otağ bizim, Erciyes bizim" SP’li Aktaş: Maske denetimi kadar İşsiz insan denetimi yapsa idiniz intiharlar artmazdı” BOZKURT SELAMINA ÜLKÜCÜ'LERDEN BÜYÜK TEPKİ MHP KAYSERİ İL TEŞKİLATI ‘ASKIDA EKMEK KAMPANYASI’NI BAŞLATTI EKREM ŞAHİN GÖREVE İADE EDİLDİ Kazım Yücel: “Sadece seçim zamanı değil, hep vatandaşın içindeyiz” İYİ Parti Lideri Akşener yarın Kayseri'ye geliyor Kayseri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Kadir Has Stadyumu'nda ağırlayacak ARIK KAYSERİ’NİN KABUSUNU MECLİSE TAŞIDI İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL: YAKUT MAHALLESİNE ACİLEN PAZAR YERİ YAPILMALI İYİ PARTİLİ ATAŞ, YEREL BASININ SORUNLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI Yeniden Refah Partisi'nden 'AYM' çıkışı: Gereği yapılsın! SP’li Aktaş’tan, Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu’na eleştiri bombardımanı CHP MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN BÜYÜKŞEHİRİN ZAM KARARINA TEPKİ İYİ PARTİLİ ATAŞ, İŞÇİLERİN SESİ OLDU “ZENGİN-FAKİR AYIRIMINI REDDEDİYORUZ”
×