SP’li Aktaş’tan Büyükkılıç’a eleştiri yağmuru

SP’li Aktaş’tan Büyükkılıç’a eleştiri yağmuru
Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan AKtaş, Kayseri Büyükşehir Belediyesi kontrolündeki kedi bakım evinde gördükleri manzara dolayısıyla Başkan Memduh Büyükkılıç’ı eleştiri yağmuruna tuttu.

Aktaş açıklamasında, “Sn. Memduh Büyükkılıç 4 Ekim hayvanları koruma günü münasebetiyle hayvanların yanındayız şeklinde bir açıklama yaptı. Elbette ki yanında olmak lazım ancak gerçekten yanında olmak lazım. Biraz mama, su ve hayvanlarla poz vermekle hayvanların yanında olunmuş olmuyor maalesef. Sn. başkanın bültenleri kendisinin haberi olmadan masa başı hazırlanıp yayınlanıyor sanırım. Çünkü barınakların durumu gerçekte çok farklı.” dedi.

Aktaş konuşa ilişkin açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yaklaşık 15 - 20 gün evvel ailece Eskişehir bağları mevkiinde hobi bahçesi yanında bulunan kedi bakım evine gittik. Girişte 2 m2, hemen ondan sonra 1 masa var ve 2 m2 de orası. Daha içeri geçilmiyor zaten. İlk giriş alanının sağ ve solunda tel örgülerle çevrilmiş kedi alanı var. Buradan 1 kedi sahiplendik. Görevliye bu kedinin aşıları yapıldı mı diye sorduğumuzda “Hayır” cevabını aldık. Oradan kontrol amacıyla veterinere götürdük ve o günden itibaren yaklaşık 15 gündür antibiyotik ve serum tedavisi ile günümüz geçti. Götürdüğümüz veteriner hayvanın yaşamasının %50-50 olduğunu söyledi. Ama şükür kedimiz düzeldi ve şu an gayet iyi. Demek ki biz almasa idik hayvan orada ölecekti. Burası ile ilgili Google puanı 1,9 ve tam 51 yorum var ve neler yazılmamış ki. Kedilerin burada öldüğünden, hastalık kaptıklarından ve sahiplenenlerin bir çoğunun götürüldüğünde hastalıklı olduğunun anlaşıldığı yönünde yazılar var. Yorumlardan sadece birinin bir kısmını buraya alıyorum; “Hala yetkililer hiç bir şey yapmıyor. Kediler tedavi edilmiyor, hasta kedilerle saglikli kediler bir arada duruyor hepsi hasta olup kısa süre içinde ölüyor burdan sahiplenilen kediler de genelde bir iki hafta içerisinde vefat ediyor. Bunlar can mal değil farkına varın artık,” şeklinde. Sn. başkan barınakların durumunu öğrenmek istiyorsa bu yorumları baştan aşağı bir okuması lazım.

Moluda bulunan köpek barınağının Google sayfasında ise tam 149 yorum var ve puanı 3,4. Adı geçici barınak ama yıllardır geçici. Yani kayserideki hayvan barınaklarında durum hiç iç açıcı değil. Sosyal medyada başkanın bülteninin altındaki bazı yorumlar ise şöyle; “ Moluda her sokakta 4-5 tane köpek var ve hayatımız risk altında”, “Başkanım kaç kere mama talebinde bulundum hiç biride onay vermedi. Oysaki Molu oymaağaçtaki köpekler açlıktan ölecek.” , “Kulağına küpe takılan sokak hayvanlarını toplu olarak kayserinin köylerine bırakarak mı sokak hayvanlarının yanındasınız acaba?” şeklinde. Bu arada barınak ziyaretleri neden sadece 13.00-15.00 arası ile kısıtlı bunu da bir izah ederseniz seviniriz.

Özetle durum bu sn. Başkan. Netice itibariyle konunun hayvan severler, ilgili dernekler ve veteriner hekimler ile çalışılıp daha sağlıklı bir çözüm üretilmesi gerekiyor.

Sn. başkana bizim tavsiyemiz; Kayseri çevresinde 100 dönümlük bir arazi tesbit edin etrafını çevirin. Bu hayvanlar için bu alanı doğal yaşam alanı olarak tahsis edin. Barınaklarınızdaki hayvanlar burada yaşasın. “kafes mafes yok” Bakımları ve beslenmeleri de görevliler tarafından burada yapılsın. Hayvanlar tel kafes içerisinde değil burada gerçek bir doğada özgürce yaşasınlar. Üstelik halk sağlığı ve güvenliği açısından da bunun yapılması en doğru olan.

Sn. Başkan bunu yapar mısınız bilmiyorum. Yapacağınızı da pek sanmıyorum. Ama inanın olması gereken bu.”

 

                     

PAYLAŞ
GÖNDER
Başkan Çopuroğlu'ndan Yahyalı Belediyesi'ne ziyaret Özhaseki: “Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de yaptığı hareket asla kabul edilemez” Kılıçdaroğlu’ndan TBMM’de tepki çeken hareket Erbakan: 'Bağımsızlığımızın teminatı çiftçilerimiz faiz yükü altında eziliyor' MHP'li Adnan İncetoprak'tan CHP'li Ümit Özer'e cevap AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: “Biraz sabır, sonu selamet” Başkan Çopuroğlu, İç Anadolu İl Başkanları İstişare Toplantısın katıldı BBP'li Çevrim: “Muhsin Yazıcıoğlu'nun Yaktığı Ateş Sönmedi, Sönmeyecek” BBP Hacılar İlçe Başkanı Musa Çevrim'e yeni görev Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Nureddin Nebati’nin ilk mesajı ne oldu? Özhaseki’den Akşener’e: “Yalan ve iftira sizin amentünüz olmuş” Memleket Partisi İl Başkanı Söyler oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kur-faiz-enflasyon sarmalında yaşamayacağız SP Melikgazi’de istifa depremi Fatih Erbakan’dan çarpıcı ‘erken seçim’ açıklaması Erbakan isyan etti: Böyle adaletsizlik olmaz! MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy: Ülkedeki problemleri biliyoruz "Milletin iradesini devletin idaresine dönüştürmenin mücadelesini veriyoruz" Davutoğlu’ndan zam tepkisi: Buna harç değil HARAÇ denir! Kayseri'deki cinayet ve intihar vakaları Meclis gündeminde Erbakan'dan 'dolar' uyarısı: Böyle giderse eski Türkiye'yi mumla ararız! Fatih Erbakan'dan 'ittifak' açıklaması İYİ Partili Yücel’den 'Muhalefet Susturuyor' iddiası Özhaseki: “ABD, AK Parti'yi İktidardan Göndermek İstiyor” KAZIM YÜCEL: PALASLILAR PİSLİK İÇİNDE YAŞIYOR
×