Reklamı Kapat

SP’li Aktaş’tan AK Parti Milletvekillerine yatırım eleştirisi

SP’li Aktaş’tan AK Parti Milletvekillerine yatırım eleştirisi
Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Kayseri’nin hak ettiği yatırımları almadığını ifade ederek, iktidar milletvekillerinin bu konuda yetersiz kaldıklarını savundu.

Sinan Aktaş, katıldığı bir TV programında soruları yanıtladı. Özellikle Yüksek Hızlı tren konusunda Kayseri’nin geride kaldığını belirten Aktaş, “Ankara ile Sivas arasında yüksek hızlı tren yapıyorsunuz da Kayseri’yi niye aradan atlıyorsunuz. Yerköy’den Kayseri’ye yapılacak hatla ilgili bütçe ayrılmamış. 1000 TL ayrılmış bu da projeden düşmesin diye yapılmış.” dedi.

Sivas’a Yüksek Hızlı Tren’in yapılmış olmasını bir kıskançlık ya da olmasın demek anlamında değerlendirilmemesi gerektiğini ifade eden Aktaş, “Sivas’ı kıskandığımız için ya da olmasın demek için söylemiyorum bunları. Kayseri 1,5 milyon nüfusa sahipken Sivas 550-600 bin nüfusa sahipken hem de Kayseri çok ciddi bir ticaret merkeziyken, ipek yolu üzerindeyken, çok önemli bir merkez Kayseri. Maalesef Yüksek Hızlı trenin ‘t’si yok.” sözlerini sarf etti.

“Kayseri’nin cezalandırılması söz konusu mudur?” Sorusuna da yanıtlayan Aktaş, “Cezalandırmadaki bilinç altını çok bilemem ama Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekillerinin bu konuda ben çok yeterli gayret sarf ettiklerini düşünmüyorum. Sanki çok da oralı değiller gibi.” şeklinde konuştu.

“AK Parti milletvekillerini gayret edemiyorlar mı etmek istemiyorlar mı” şeklindeki soruya da yanıt veren Aktaş, “Yani edebilseler ederlerdi şu ana kadar. Eğer kişisel olarak bilerek bunu yapıyorlarsa bu zaten çok hoş bir durum değildir. Ama muhtemelen uğraşıyorlarsa da çıkartamıyorlar ya da getirtemiyorlar, güçleri yetmiyor demektir. En kısa sürede değişmesi lazım başka türlü buna çözüm olması mümkün değildir. diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Arık’tan Özhaseki’ye “Suriyeliler Giderse Sanayi Batar” Yanıtı Özhaseki, Develi'de yerel yönetimler istişare toplantısı yaptı İYİ Partili Kazım Yücel, Suriyeliler konusunda açtı ağzını yumdu gözünü Fatih Erbakan'dan 'Tunus' açıklaması: Darbenin arkasında dış güçler var Kazım Yücel'in Çağrısına Büyükşehir Yanıt Verdi Özhaseki: “Millet İttifakı bir yapım ekibi değil, bir yıkım ekibi” Özhaseki: "Türkiye’nin milli menfaatleri söz konusu olduğunda muhalefet edilmez" AK Parti teşkilatları saha çalışmalarına devam ediyor Bakan Akar Kayseri’de konuştu... Yeniden Refah İl Başkanı Narin: Üreticimiz kurban ediliyor Kazım Yücel, hayvan pazarını gezdi besicilerin sıkıntılarını dinledi SP’li Aktaş’tan Palancıoğlu’na kentsel dönüşüm eleştirisi Bahçeli: “Bal gibi, buz gibi CHP-HDP-İP ortaktır” Yeniden Refah’ın gençleri sahada İYİ Partili Kazım yücel pazarı gezdi memnuniyeti ölçtü!.. Çopuroğlu: “Dünyada hatırı sayılır bir şekilde adından söz ettiren bir ülkenin vatandaşıyız” Yeniden Refah İl Başkanı Narin işine giden vatandaşa simit ve çay ikram etti Başkan Çopuroğlu Ankara'da SP'li Sinan Aktaş, 1153 şirket işçisi için vaatte bulundu Kayseri'deki 4 seçmenden 1’i AK Partili İYİ Partili Kazım Yücel: Suriyeliler hükümetin nazlı evlatları oldu Saadet Partisi il teşkilatı vatandaşa zamları sordu CHP MİLLETVEKİLİ ARIK 5 DAKİKADA KAYSERİ’Yİ ANLATTI Çopuroğlu Bünyan Teşkilat Toplantısına katıldı Başkan Çopuroğlu: “STK’larla sırt sırta diyaloğumuz devam edecek”
×